Kierowca jechał na zakazie, a pasażerka miała na kolanach dziecko w foteliku

11 luty 2022
Autor: 
Kierowca jechał na zakazie, a pasażerka miała na kolanach dziecko Fot. KPP Krosno Odrz.

Kumulacja drogowych naruszeń pod Krosnem Odrzańskim. Kierowca jechał autem bez przeglądu mimo sądowego zakazu. Ponadto pasażerka trzymała dziecko na kolanach.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 10 lutego, w miejscowości Dychów. Patrol policji z Krosna Odrzańskiego zatrzymał do kontroli samochód marki Volkswagen Caddy.

- Po sprawdzeniu kierowcy w systemach okazało się, że ma on czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód, którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych i ubezpieczenia - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Mężczyzna przewoził również o jedną osobę ponad limit, jaki widnieje w dowodzie rejestracyjnym. To jednak nie koniec przewinień... Fotelik z dzieckiem nie był odpowiednio zamontowany, a znajdował się na kolanach pasażerki.

Kierowca stanie przed sądem

Funkcjonariusze odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali wniosek o ukaranie do sądu. Wszystko z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Ponadto mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny od pojazdu, a samo auto trafiło na policyjny parking.

Mężczyzna odpowie m.in. za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Łaz koło Zielonej Góry chcą udzielać pomocy. Dziś odebrali pierwszy samochód (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u