MZK Zielona Góra dla obywateli Ukrainy. Uchodźcy mogą jeździć za darmo

03 marzec 2022
Autor: 
MZK Zielona Góra dla obywateli Ukrainy Redakcja

Wojna na Ukrainie. MZK Zielona Góra wprowadziło darmową komunikację miejską dla uchodźców, którzy uciekli z kraju. Decyzja ważna jest do odwołania.

Trwa ósmy dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Wiele miast znajduje się pod nieustannym ostrzałem. Wojska nadal nie przebiły się jednak przez twardy opór Ukraińców między innymi w Kijowie i Charkowie. Mimo to w setkach miejscowości cały czas giną niewinni ludzie.

MZK Zielona Góra i darmowe przejazdy dla Ukraińców

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wprowadził od czwartku, 3 marca, bezpłatne przejazdy dla uchodźców z Ukrainy. Decyzję wydał prezydent miasta Janusz Kubicki.

- Obywatele Ukrainy uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na podstawie ukraińskich dokumentów tożsamości - informuje Jacek Newelski z MZK Zielona Góra.

Decyzja obowiązuje do odwołania.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Koźla przekazują wóz gaśniczy na Ukrainę. To wyjątkowy gest (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u