Lubuskie przekazuje karetki na Ukrainę. Wypełnione sprzętem trafią do Lwowa (ZDJĘCIA)

17 marzec 2022
Lubuskie przekazuje karetki na Ukrainę Fot. Lubuskie.pl

Pomoc dla Ukrainy z województwa lubuskiego. Do szpitala we Lwowie trafią dwie karetki pogotowia. Pojazdy wypełnione sprzętem medycznym wyruszą dziś w nocy.

Wojna na Ukrainie trwa już od 22 dni. Armia rosyjska codziennie bombarduje zarówno obiekty wojskowe, jak i cywilne. W wyniku militarnych starć zgodnie z informacjami agencji Reuters zginęło już co najmniej 15 tysięcy osób.

Karetki dla Ukrainy z województwa lubuskiego

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim postanowiły przekazać po jednym ambulansie na Ukrainę. Pojazdy mają za sobą już lata ciężkiej pracy, ale nadal są w pełni sprawne. Decyzję o przekazaniu zatwierdził Zarząd Województwa Lubuskiego, który dodatkowo pomógł skompletować sprzęt medyczny.

Pogotowie z Zielonej Góry przekaże pojazd marki Mercedes, który służył w ostatnim czasie jako karetka transportowa. Ambulans został w pełni uzbrojony.

Masę sprzętu medycznego ma na sobie również druga karetka. Gorzowskie Renault zostało jednak dodatkowo wyposażone w plecaki ratownicze, transportowe krzesełko kardiologiczne i 25 powerbanków, które z prywatnych pieniędzy zakupili medycy.

- Dwa ambulanse wyjadą w kierunku ukraińskiej granicy dziś o północy. Oba zostaną przekazane szpitalowi we Lwowie w formie darowizny - informuje Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Koźla przekazują wóz gaśniczy na Ukrainę. To wyjątkowy gest (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u