Lubuska Odnowa Wsi. Pieniądze dla organizacji podzielone. Zobacz, kto dostał dotację

13 kwiecień 2022
Autor: 
Lubuska Odnowa Wsi. Pieniądze dla organizacji podzielone Redakcja

Lubuska Odnowa Wsi. Znamy wyniki piątej edycji konkursu dla organizacji pozarządowych. Dofinansowanie otrzymało 71 projektów z województwa.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego po raz kolejny zorganizował konkurs Lubuska Odnowa Wsi. To inicjatywa skierowana do organizacji pozarządowych, która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Teraz do UMWL wpłynęło aż 203 wniosków na kwotę blisko dwóch milionów złotych.

- Każdego roku wpływa do nas tak dużo projektów, że ich wartość przekracza dwu lub trzykrotnie dostępną pulę pieniędzy. To pokazuje, że mieszkańcy województwa lubuskiego są aktywni i chcą tą aktywnością zmieniać swoje otoczenie na lepsze i bardziej przyjazne do życia - podkreśla wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Lubuska Odnowa Wsi - wyniki konkursu

W roku 2022 dofinansowanie w ramach programu otrzymało 71 projektów. To zadania składane m.in. przez jednostki OSP, fundacje, kluby sportowe czy Koła Gospodyń Wiejskich. Maksymalna kwota dotacji wynosiła 10 tysięcy złotych.

Towarzystwo Przyjaciół Lubuskiego Muzeum Wojskowego zabezpieczy drzewostan zabytkowego parku przypałacowego w Drzonowie, natomiast Ochotnicza Straż Pożarna w Dąbiu zorganizuje obchody 75-lecia jednostki. Na liście znalazły się także zadania WOPR Gubin pt. "Warsztaty z bezpiecznego wypoczynku i turystyki" oraz "Modernizacja placu zabaw w Karczówce" składane przez KGW "Wapiennica" w Karczówce.

Szczegółowa lista beneficjentów: Lubuska Odnowa Wsi 2022

Przeczytaj też: Akcja straży pożarnej na osiedlu w Zielonej Górze. Przypaliła się potrawa na kuchence (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u