Pomóżmy Julce

30 sierpień 2016
Autor: 

12-letnia Julka ma tylko jedno marzenie. Chce być zdrowa i żyć...

Kilka miesięcy temu dziewczynka źle się poczuła. Zasłabła, straciła wzrok, mowę. Szybko zabrano ją do szpitala. Niestety diagnoza okazała się straszna, ogromny guz w głowie. Glejak czwartego stopnia. Julce i jej bliskim załamał się świat. Przeszła bardzo skomplikowaną, wielogodzinną operację.

Obecnie Julka poddawana jest radio i chemioterapii, którą znosi bardzo dzielnie. Mimo świetnie przeprowadzonej operacji nikt nie daje jej większych szans, gdyż glejaki niestety odrastają. W wyniku poszukiwań rodzina dotarła do metody molekularnej celowanej, która jest stosowana m.in. w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Niestety lek w niej stosowany nie jest zarejestrowany w naszym kraju co oznacza, że leczenie musi odbyć się za oceanem. Potrzebna jest kwota minimum 400 tys. zł. W pomoc zaangażowali się przyjaciele, znajomi i ludzie wielkiego serca. Pomaga Szkoła Podstawowa nr 11 w Zielonej Górze, do której chodzi dziewczynka, a także parafia p.w. św. Alberta Chmielowskiego. Żeby pozyskać środki finansowe na walkę o zdrowie i życie 12-latki organizowane są zbiórki, msze święte, a teraz nadszedł czas na festyn.

10 września przy Szkole Podstawowej przy ul. Spawaczy w Zielonej Górze podczas festynu dla Julki moc atrakcji i zbiórka pieniężna. Nie zabraknie wozu strażackiego, policjantów z wyszkolonymi psami, kapitana Falubazu Piotra Protasiewicza, motorów żużlowych, ratowników medycznych z pokazem pierwszej pomocy, czy występów artystycznych. Dla dzieci przewidziano wiele gier i zabaw, loterie fantowe, a na obiad pyszna wojskowa grochówka. Zapraszamy na festyn 10 września od godz. 11.00 do 16.00. Wspólnie możemy więcej!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u