Będzie przebudowa drogi krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą

18 lipiec 2022
Autor: 
Będzie przebudowa drogi krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą Redakcja

Droga krajowa nr 27 w Świdnicy będzie remontowana. GDDKiA Zielona Góra ogłosiła już przetarg na modernizację. - Będzie bezpieczniej - mówią drogowcy.

Droga krajowa nr 27 na odcinku Zielona Góra - Nowogród Bobrzański przed laty była głośno nazywana przez mieszkańców "trasą śmierci", ponieważ regularnie dochodziło tu do poważnych wypadków drogowych. Teraz jest już spokojniej, ale drogowcy nadal chcą zwiększać bezpieczeństwo na krajówce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Czym jest rolnictwo regeneratywne? Lubuskie Angusowo

GDDKiA Zielona Góra przebuduje drogę w Świdnicy

Jednym z elementów poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego ma być remont DK27 w Świdnicy. Przebudowa obejmie niewielki, bo blisko 2-kilometrowy odcinek. Rozpocznie się w rejonie stacji paliw, natomiast zakończy przy nowo budowanym rondzie Południowej Obwodnicy Zielonej Góry.

Zakres robót obejmuje m.in. wykonanie nakładki bitumicznej na istniejącej nawierzchni, odtworzenie poboczy, a także remont istniejących zjazdów i rowów. Ponadto wybudowane zostaną dwie wysepki (w miejscu obecnych przejść dla pieszych), chodniki oraz oświetlenie przejść dla pieszych i zatok autobusowych. Niezbędna okaże się też wycinka drzew.

- Remont ma na celu usprawnienie i zwiększenie płynności ruchu oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu ruchu pojazdów oraz pieszych - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy ogłosili już przetarg na przebudowę drogi krajowej nr 27. GDDKiA czeka na oferty wykonawców do 26 lipca. Wybrana firma od momentu podpisania umowy będzie miała 9 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca) na zakończenie wszystkich prac.

Przeczytaj też: Kolizja w Zielonej Górze. Zderzenie dwóch osobówek. Są utrudnienia (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u