Fala upałów i susza w Lubuskiem. Nie kursują wszystkie promy na Odrze

20 lipiec 2022
Autor: 
Fala upałów i susza w Lubuskiem. Nie kursują promy na Odrze Redakcja

Susza oraz upały w Lubuskiem mocno dają się we znaki. Wysoka temperatura i brak opadów deszczu to także niski stan Odry. W regionie nie kursują żadne promy.

Gorące powietrze znad Afryki przyprowadziło do Polski kolejną, letnią falę upałów. W kulminacyjnym momencie termometry pokażą nawet 36 stopni Celsjusza, przed czym ostrzega IMGW. Na horyzoncie nie widać opadów deszczu, co przekłada się na niski stan Odry.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że poziom wody w Odrze wynosi obecnie 118 cm (Cigacice) oraz 126 cm (rejon miejscowości Nietków). Brak odpowiedniego stanu w rzece przekłada się z kolei na brak uruchomionych przepraw promowych. I tak w województwie lubuskim nie kursują obecnie wszystkie promy, czyli jednostki w Milsku, Pomorsku, Brodach i Połęcku.

Niski stan Odry to problem dla kierowców

Nieczynne przeprawy promowe to spora udręka dla kierowców. Teraz nie pozostaje im nic innego niż nadkładanie drogi. Dla niektórych oznacza to wydłużenie podróży nawet o 20 czy 30 kilometrów.

Kiedy lubuskie promy ruszą ponownie? Tutaj należy liczyć przede wszystkim na intensywne opady deszczu, których prognozy pogody nie przewidują na najbliższe dni.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym koło Świebodzina. Nie żyją trzy osoby (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u