Zostań strażakiem w Zielonej Górze! PSP szuka kandydatów do służby

25 sierpień 2022
Autor: 
Zostań strażakiem w Zielonej Górze! PSP szuka kandydatów Redakcja

Państwowa Straż Pożarna w Zielonej Górze poszukuje nowych funkcjonariuszy. Wszystkie stanowiska związane są z udziałem w akcjach ratowniczo-gaśniczych.

Chyba nie ma chłopaka, który nie marzył o byciu strażakiem. Choć wielu ludziom dziecięca fascynacja szybko mija, chętnych do służby w Państwowej Straży Pożarnej nie brakuje. Teraz pojawia się taka szansa, ponieważ nowych funkcjonariuszy szuka Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Komendant zatrudni cztery osoby, które pozytywnie przejdą wszystkie etapy rekrutacji. I tak dwóch strażaków znajdzie miejsce w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ulicy Kożuchowskiej, natomiast dwóch kolejnych trafi do strażnicy przy ul. Sulechowskiej. Zanim jednak wyjadą do akcji będą musieli przejść jeszcze szkolenie w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Zostań strażakiem - wymagania

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Państwowej Straży Pożarnej musi spełniać obligatoryjne wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo
  • być niekaranym za przestępstwo lub za przestępstwo skarbowe
  • korzystać z pełni praw publicznych
  • posiadać co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe
  • posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby
  • mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej

Nabór do PSP - jakie etapy rekrutacji?

Postępowanie kwalifikacyjne składa się z sześciu etapów. Przed kandydatami między innymi test sprawności fizycznej, sprawdzian braku lęku wysokości. Nie obędzie się również bez rozmowy kwalifikacyjnej oraz badań lekarskich. Szczegółowe informacje o naborze zawarte są w ogłoszeniu opublikowanym na stronie KM PSP Zielona Góra.

Termin składania wymaganych dokumentów upływa 7 września o godzinie 15:00.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u