Zielonogórscy lekarze wycięli gigantycznego guza z brzucha kobiety. Ważył więcej niż pacjentka!

31 sierpień 2022
Autor: 
Zielonogórscy lekarze wycięli gigantycznego guza z brzucha kobiety. Ważył więcej niż pacjentka! Szpital Uniwersytecki Zielona Góra

Zielonogórscy lekarze wycięli z brzucha kobiety gigantycznego guza. Operacja trwała 7 godzin.

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze zespół chirurgów dr hab. n.med. Dawida Murawy przeprowadził w ostatnich dniach skomplikowany zabieg usunięcia guza z jamy brzusznej kobiety. Pacjentka z Poznania miała świadomość o rozwijającym się guzie już od 10 lat, jednak decyzję o jego usunięciu podjęła dopiero teraz, gdy zaczęła mieć problemy z chodzeniem.

Operacja trwała 7 godzin

Skomplikowany zabieg wymagał zaangażowania wielu specjalistów z różnych dziedzin medycyny. Specjaliści kardiologii, endokrynologii i anestezjologii przygotowali kobietę do operacji. Podczas całego zabiegu pacjentka straciła 8 litrów krwi. Dodatkowo chirurdzy musieli przeprowadzić rekonstrukcję obustronną żył biodrowych zewnętrznych.

Z ciała kobiety wycięto guz o wadze 42 kilogramów. Obecnie pacjentka przebywa na oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Jej stan jest na tyle dobry, że w środę, 31 sierpnia zjadła mały posiłek. 

Poniżej zdjęcia z zabiegu - UWAGA! DRASTYCZNE!

Czytaj także - Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

guz 1

guz 2


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u