Zielona Góra: Nowy samochód gaśniczy dla OSP Sucha. "Marzenia się spełniają" (ZDJĘCIA)

22 październik 2022
Autor: 
Zielona Góra: Nowy samochód gaśniczy dla OSP Sucha Fot. Bartosz Mirosławski/UM ZG

Strażacy z OSP Sucha w Zielonej Górze mają nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował przeszło 960 tysięcy złotych. To spełnienie marzeń ochotników.

Zielonogórska jednostka OSP Sucha oficjalnie może się już poszczycić nowym pojazdem. Do ochotników trafił średni samochód gaśniczy marki Renault D16 z napędem 4x4 oraz silnikiem o mocy 286 koni mechanicznych. Wóz został zabudowany w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Nowy samochód gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 3500 litrów oraz 350-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Ponadto zamontowano na nim wyciągarkę i maszt oświetleniowy. Pojazd zakupiono bez dodatkowego sprzętu pożarniczego, chociażby w postaci armatury wodno-pianowej, ale wraz z pojazdem dostarczone zostały latarki kątowe, szperacz ręczny oraz radiotelefony dla ratowników.

Wartość pojazdu to przeszło 960 tysięcy złotych. Został zakupiony w ramach montażu finansowego, na który złożyła się dotacja z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz pieniądze z Urzędu Miasta Zielona Góra.

"Marzenia się spełniają"

Strażacy z OSP Sucha zabiegali o zakup nowego samochodu gaśniczego już od dłuższego czasu. Do tej pory ochotnicy wyjeżdżali do akcji ratowniczo-gaśniczych 50-letnim Oplem Blitz, którego nazywali "Dziadkiem". Nowy wóz godnie zastąpi swojego poprzednika, lecz strażacy nie rozstaną się z nim zbyt szybko. Wysłużony pojazd docelowo przejdzie gruntowny remont i zostanie w jednostce.

- Nasi przyjaciele z innych jednostek nie będą już żartowali z "dziadka". Teraz do akcji będziemy jeździć nowoczesnym wozem. Wielkie podziękowania, ale też gratulacje należą się wszystkim strażakom zaangażowanym w rozwój naszej jednostki - podkreśla Paweł Wysocki, strażak OSP Sucha.

Na oficjalnym przekazaniu wozu strażackiego pojawił się z butelką szampana Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry. - Niech wam służy i oby jak najrzadziej wyjeżdżał z remizy - mówił włodarz miasta.

Dziś w OSP Sucha służy 18 ochotników. Jednostka cały czas się jednak rozwija i pozyskuje nowych członków. Możliwe, że ci przybędą dodatkowo wraz z nowym samochodem...

Przeczytaj też: Dym nad Elektrociepłownią w Zielonej Górze. Strażacy ćwiczyli na terenie zakładu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u