Zostań Świętym Mikołajem i oddaj krew. Dziś zrobili to lubuscy strażacy (ZDJĘCIA)

06 grudzień 2022
Autor: 
Zostań Świętym Mikołajem i oddaj krew. Dziś zrobili to strażacy Fot. Ognista Kropla

Ponad 22 litry krwi zebrano podczas świątecznej zbiórki w Gorzowie Wielkopolskim. Ten najcenniejszy dar oddało dziś blisko 50 strażaków z lubuskiego.

Lubuscy strażacy założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Ognista Kropla na początku marca 2021 roku i od tej pory cyklicznie organizują przeróżne zbiórki krwi. Nie inaczej było dziś, 6 grudnia. W RCKiK Gorzów Wielkopolski zorganizowano bowiem akcję "Strażackie Mikołajki - podaruj krew w prezencie".

- W ten symboliczny, mikołajkowy dzień, chcieliśmy się zjednoczyć i ramię w ramię podarować krew w prezencie dla osób jej potrzebujących. Dziękujemy każdemu, kto, choć odrobinę siebie włożył w przygotowania do tej akcji, wszystkim krwiodawcom, którzy zrobili przelew dla życia i ekipie z RCKiK Gorzów Wielkopolski - podkreśla st. sekc. Tymoteusz Kopaczel, prezes klubu Ognista Kropla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

"Nie bójmy się pomagać. To nic nie boli"

Do honorowego oddania krwi zgłosiło się kilkudziesięciu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, ale i strażacy ochotnicy. Ci zjechali do Gorzowa z całego województwa lubuskiego. I tak łącznie cząstką siebie podzieliło się blisko 50 osób, dzięki czemu zebrano przeszło 22 litry krwi.

- Ratowanie życia jest obowiązkiem nie tylko strażaków, ale każdego człowieka. Apeluję do wszystkich osób, by choć raz w swoim życiu oddali krew. Nie bójmy się pomagać, to nic nie boli, a na pewno przyniesie wiele dobrego - zachęca st. sekc. Kopaczel.

Strażacy cały czas zachęcają wszystkich do wstępowania w szeregi klubu Ognista Kropla. Więcej informacji możemy uzyskać pod adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przeczytaj też: Poważny wypadek koło Nowogrodu Bobrzańskiego. Osobówka roztrzaskała się o drzewa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u