Jutro oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze!

11 grudzień 2022
Autor: 
Jutro oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze! Redakcja/Archiwum

Budowa Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze kosztowała 150 mln złotych. 

Jedna z najważniejszych inwestycji w województwie lubuskim wreszcie doczeka się oficjalnego otwarcia. Mowa tu o Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które zostało wybudowane na terenie Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Budowa oficjalnie zakończyła się pod koniec 2020 roku, jednak wtedy obiekt zaadoptowano na szpital tymczasowy, który działał aż 480 dni i przyjął 3126 pacjentów.

Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Zielona Góra

Szpital tymczasowy w budynku CZMiD został oficjalnie zamknięty pod koniec marca 2022 roku, wówczas rozpoczęły się intensywne przygotowania budynku do pierwotnego przeznaczenia. W nowoczesnym budynku jest oddział pediatryczny i ginekologiczno-położniczy, który obecnie znajdował się w budynku L. W Centrum znajduje się też oddział intensywnej terapii pediatrycznej. Ponadto możliwe będzie specjalistyczne leczenie dzieci – m.in. w zakresie onkologii, nefrologii czy hematologii. Placówka będzie też pełnić funkcję bazy naukowo-dydaktycznej dla Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W poniedziałek, 12 grudnia 2022 roku o godzinie 10 rozpocznie się uroczyste oficjalne otwarcie Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Podczas ceremonii otwarcia odbędzie się pokaz filmu z budowy i uruchamiania CZMiD, odsłonięcie tablicy upamiętniającej podpisanie aktu erekcyjnego. W planach także zwiedzanie lecznicy.

Czytaj także - Partner brutalnie skatował swoją kobietę we wsi Borowe. Ciężko ranna zmarła w szpitalu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u