Ranking Gmin Województwa Lubuskiego 2022. Sprawdź, które są najlepsze

15 grudzień 2022
Autor: 
Ranking Gmin Województwa Lubuskiego 2022 Fot. Lubuskie.pl

Ranking Gmin Województwa Lubuskiego 2022. Wręczono wyróżnienia i nagrody dla włodarzy najlepszych gmin. Zobacz, kto znalazł się na szczycie.

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej we współpracy z Urzędem Statystycznym w Zielonej Górze i Zrzeszeniem Gmin Województwa Lubuskiego wykazała najlepsze gminy w regionie. Celem rankingu jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz tych, które stosują znakomite praktyki.

- Na otrzymane rezultaty wpływa sama metoda analizy oraz zestaw zaproponowanych zmiennych diagnostycznych, które były selekcjonowane i aktualizowane. Ostatecznie w zestawie znalazło się 16 cech diagnostycznych stanowiących kluczowy element analizy i rankingu - wyjaśnia Roman Fedak, dyrektor Głównego Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze.

Co ważne, Ranking Gmin Województwa Lubuskiego odnosi się do procesów długotrwałych. I tak na miejsce w tabeli nie wpływa na przykład jedno wielkie dofinansowanie.

Ranking Gmin Województwa Lubuskiego 2022 - które gminy są najlepsze?

W rankingu oceniane są wszystkie lubuskie gminy z wyłączeniem miast na prawach powiatu, czyli Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego. Jak podkreśla dyrektor lubuskiego biura FRDL Iwona Szablewska, ranking "żyje", bo wiele gmin zmieniło swoje miejsca w stosunku do roku ubiegłego. Na przykład 97 procent samorządów zmieniła miejsce w rankingu, a 37 gmin awansowało w rankingu, zajmując wyższe lokaty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Kto jest laureatem w rankingu? Lista poniżej:

Liderzy Województwa Lubuskiego

 1. Gmina Łęknica
 2. Gmina Kłodawa
 3. Gmina Świdnica

Liderzy Gmin Miejskich

 1. Gmina Łęknica
 2. Gmina Kostrzyn nad Odrą
 3. Gmina Nowa Sól

Liderzy Gmin Miejsko-Wiejskich

 1. Gmina Zbąszynek
 2. Gmina Słubice
 3. Gmina Międzyrzecz

Liderzy Gmin Wiejskich

 1. Gmina Kłodawa
 2. Gmina Świdnica
 3. Gmina Bobrowice

Z wyniku cieszy się między innymi wójt gminy Świdnica Iza Mazurkiewicz-Kąkol. Gmina znalazła się bowiem na podium w trzech kategoriach. - Dedykuję te wyróżnienia wszystkim pracownikom urzędu, jednostek organizacyjnych, sołtysom, radnym i wszystkim tym, którzy w najmniejszym stopniu przyczyniają się do rozwoju naszej Małej Ojczyzny! To nasza wspólna, codzienna i niełatwa praca - podkreśla.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek w Zielonej Górze. Daniel osierocił córki i zostawił żonę. Trwa zbiórka pieniędzy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u