Most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim został otwarty!

16 grudzień 2022
Autor: 
Most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim został otwarty! Fot. UM Krosno Odrzańskie

Most tymczasowy w Krośnie Odrzańskim został otwarty zgodnie z zapowiedziami. Ruch odbywa się płynnie.

W piątek, 16 grudnia zmieniono organizację ruchu w Krośnie Odrzańskim. Przeprowadzone próby obciążeniowe mostu tymczasowego dały wynik pozytywny, otrzymano też wymagane zezwolenia, więc teraz cały ruch skierowany został właśnie na nowy most tymczasowy, zlokalizowany dosłownie obok zabytkowej przeprawy z 1905 roku. Co dalej?

Most Krosno Odrzańskie

W najbliższych miesiącach rozpoczną się skomplikowane prace mające na celu podniesienie zabytkowej konstrukcji o wadze 580 ton i długości ponad 160 metrów o 2 metry w górę. Inwestycja zlecona przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie warta jest ponad 72 miliony złotych. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego i zwiększenie klasy żeglowności rzeki.

Podnoszenie zabytkowego mostu zaplanowano na przyszły rok. Konstrukcja mostu zostanie podniesiona na istniejących podporach bez konieczności wykonania dodatkowych podpór tymczasowych w nurcie rzeki. Proces ten będzie polegać na stopniowym lewarowaniu konstrukcji mostu za pomocą systemu siłowników hydraulicznych usytuowanych na istniejących podporach, tj. przyczółkach i filarach mostu.

Podpory zostaną nadbudowane z wykorzystaniem oryginalnych detali kamieniarskich uzupełnionych o elementy okładziny wykonane na wzór istniejących ciosów kamiennych. Prace mają zakończyć się planowo w połowie 2023 roku.

Czytaj także - Kolejna tragedia w Lubuskiem. W pożarze domu zginął 31-letni mężczyzna!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u