Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z PGE Spójna Stargard

16 grudzień 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z PGE Spójna Stargard Redakcja/Archiwum

Ostatni mecz Zastalu w 2022 roku w ramach Polskiej Ligi Koszykówki. Niestety zielonogórzanie przegrali na wyjeździe z PGE Spójną Stargard.

Enea Zastal BC Zielona Góra rozegrał swój ostatni mecz w 2022 roku w ramach Polskiej Ligii Koszykówki. Wyjazdowe spotkanie w Stargardzie zostało rozegrane w cieniu tragicznego wypadku, w którym zginęli Tomasz, Iza oraz Kaja Wiktorscy. Tomasz był wieloletnim kibicem Zastalu, przez lata prężnie działał w Klubie Kibica Zastal organizując wspólnie wiele wspaniałych akcji charytatywnych. Trwa zbiórka pieniędzy dla Ignasia, który w wypadku stracił rodziców oraz 2-letnią siostrę. Mecz rozpoczął się minutą ciszy.

Youtuber nagrał nagiego mężczyznę. Film opublikował w Internecie. Grozi mu 8 lat!

Początek spotkania zdecydowanie nie należał do zielonogórzan, którzy bardzo szybko tracili punkty popełniając błędy. Drużyna gospodarzy zdobyła 12 punktów z celnych rzutów za trzy, jednak zielonogórzanie nie pozostawali dłużni i w ten sam sposób zdobyli 9 oczek. Niestety Spójna w pewnym momencie zdołała odskoczyć gościom na dwunastopunktowe prowadzenie, jednak udało się odrobić tak wysoką stratę m.in. po celnych rzutach wolnych. W pierwszej kwarcie lepsi okazali się gospodarze z wynikiem 21:18.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie pokazali się w trochę lepszej formie niż w pierwszych 10 minutach. Zawodnicy Oliviera Vidina zdołali odrobić straty i utrzymywać remisowy wynik, jednak cały czas wysoki poziom prezentowali zawodnicy ze Stargardu, którzy w ostatnich minutach pierwszej połowy po celnych rzutach za trzy punkty zdołali wyjść na siedmiopunktowe prowadzenie. Ostatecznie w drugiej kwarcie znów lepsi byli gospodarze (24:20). Wynik po pierwszej połowie 45:38.

Druga część spotkania rozpoczęła się korzystniej dla gospodarzy, którzy kontrolowali wynik. Po kilku minutach przełamanie nastąpiło w drużynie z Zielonej Góry. Zastal szybko odrobił straty i zdołał wyjść nawet na pierwsze od początku meczu prowadzenie. Gości utrzymywali korzystny dla siebie wynik do końca kwarty i tym samym wygrali kwartę 17:25.

Ostatnia kwarta spotkania nie poszła po myśli zielonogórzan, którzy początkowo dawali radę prowadzić wyrównaną walkę. Niestety w ostatnich minutach gospodarze wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, które zdołali utrzymać do końca meczu. Czwarta kwarta zakończyła się na korzyść drużyny ze Stargardu (20-14). W całym meczu zwycięstwo odnotowali gospodarze, którzy wygrali 82:77.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..