Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Egiptu! Pierwszy lot już jutro

20 grudzień 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Egiptu Redakcja

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Już jutro pierwszy lot z Babimostu do Taby w Egipcie. Połączenie obsłużą Polskie Linie Lotnicze LOT.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

W tym roku na wakacje funkcjonowały cztery dodatkowe połączenia. Polskie Linie Lotnicze LOT latały z lubuskiego lotniska do Gdańska, Rijeki (Chorwacja) oraz Burgas (Bułgaria). Ponadto biuro podróży Coral Travel postawiło na czarterowe loty do Antalyi w Turcji z przewoźnikiem Pegasus Airlines.

Polecimy z Babimostu do Egiptu

Lotnisko Zielona Góra Babimost szykuje się już do otwarcia nowego, sezonowego kierunku. Tym razem siatka połączeń zwiększy się o loty do Egiptu, a dokładniej do Taby. Zimowe wczasy organizuje biuro podróży Itaka, a za same rejsy będą odpowiadać Polskie Linie Lotnicze LOT. Przewoźnik powinen wystawić do ich realizacji samoloty Boeing 737.

Rejsy z Babimostu do Taby będą odbywać się raz w tygodniu, co środę, aż do 15 lutego. Pierwszy lot do Egiptu wystartuje już 21 grudnia.

- Cieszymy się, że dzięki współpracy wielu firm i instytucji mieszkańcy województwa lubuskiego zyskują kolejną możliwość wakacyjnego wypoczynku, tym razem w sezonie zimowym. Mamy nadzieję, że ta propozycja również spotka się z zainteresowaniem. Już miesiące letnie pokazały, że loty z Zielonej Góry mają potencjał - podkreśla Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Polskie "Porty Lotnicze".

Ruch na lubuskim lotnisku

Lotnisko Zielona Góra Babimost pobiło już w 2022 roku rekord obsłużonych pasażerów. Od stycznia do końca listopada w porcie lotniczym odprawiono ponad 39 tysięcy pasażerów, gdzie w 2019 roku było ich 33 tysiące, a w 2021: ponad 21 tysięcy. Na rekord wpłynęły przede wszystkim nowe, wakacyjne połączenia.

Przeczytaj też: Chodniki i drogi skute lodem. Blisko 60 osób trafiło do szpitala w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u