"Dzielimy się ciepłem". Elektrociepłownia Zielona Góra umarza długi potrzebującym rodzinom

21 grudzień 2022
Autor: 
"Dzielimy się ciepłem". Elektrociepłownia Zielona Góra umarza długi Fot. PGE Energia Ciepła

Elektrociepłownia Zielona Góra po raz kolejny realizuje projekt "Dzielimy się ciepłem". Spółka PGE Energia Ciepła przekazała 60 tysięcy dla potrzebujących.

Ruszyła kolejna edycja programu PGE Energia Ciepła "Dzielimy się ciepłem". To ogólnopolski program, który skierowany jest do najbardziej potrzebujących rodzin korzystających z ciepła sieciowego. W Zielonej Górze program realizowany jest już od 14 lat.

Elektrociepłownia Zielona Góra przekazała na ręce prezydenta miasta czek na kwotę 60 tysięcy złotych. Teraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wyłoni potrzebujących odbiorców, którzy otrzymają środki na spłacenie zadłużenia za odbiór ciepła i ciepłej wody użytkowej. Warunek jest jeden: osoba musi korzystać z ciepła dostarczanego przez zielonogórską elektrociepłownię.

- Akcję wspierającą odbiorców znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej realizujemy od czternastu lat. Jesteśmy spółką działającą dla miasta i jego mieszkańców. Jako producent i jedyny dystrybutor ciepła sieciowego wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych odbiorców - mówi Radosław Czapski, prezes zarządu Elektrociepłowni Zielona Góra.

"Gest Elektrociepłowni stał się tradycją"

Od początku trwania programu dla mieszkańców Zielonej Góry przekazano już ponad 1,1 miliona złotych na wsparcie osób wrażliwych społecznie. W ubiegłym roku z pomocy finansowej skorzystało około 150 rodzin.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podkreśla, że dzięki wsparciu Zielonogórzanie mogą liczyć na ciepły dom nie tylko w wymiarze metaforycznym. - Ciepły gest Elektrociepłowni dla podopiecznych MOPS stał się już doroczną przedświąteczną tradycją. Bynajmniej nie traktujemy go jako rutynowej praktyki, a zawsze budzi on w nas wiarę w dobro - zaznacza.

Przeczytaj też: Janusz Kubicki leci w kulki? Oskarża radnych z PO o odrzucenie inwestycji, ci odpowiadają (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u