Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Wystartował pierwszy rejs do Egiptu (ZDJĘCIA)

21 grudzień 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Wystartował pierwszy rejs do Egiptu Fot. Lubuskie.pl

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Dziś historyczny dzień, bo odbył się pierwszy lot z Babimostu do Taby. Połączenie obsługują Polskie Linie Lotnicze LOT.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

Po udanych połączeniach wakacyjnych przyszedł czas na rejsy zimowe. I tak biuro podróży Itaka postawiło na czarterowe loty do Taby w Egipcie. Przewoźnikiem zostały z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT, które będą wystawiać do realizacji rejsów samoloty Boeing 737-800.

Rejsy z Babimostu do Egiptu będą odbywać się raz w tygodniu, co środę, aż do 15 lutego. W tym czasie zostanie zrealizowanych 8 turnusów wakacyjno-turystycznych.

Wystartował pierwszy lot do Egiptu

Środa, 21 grudnia 2022 roku, to dla Lotniska Zielona Góra Babimost historyczny dzień. Dziś około godziny 16:30 po raz pierwszy w historii portu lotniczego wystartował pierwszy rejs do Egiptu oznaczony numerem LO 6233. Lot sprzedał się w 100-procentach, więc w statku powietrznym znalazło się 183 pasażerów.

- Cieszymy się ogromnie, że w ostatnich kilku latach co jakiś czas informujemy o tym, że lotnisko w Babimoście oferuje nowe połączenia. To wynik konsekwentnych działań i determinacji samorządu województwa. Cieszymy się, że różni partnerzy podejmują współpracę z nami - podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Radości z nowego połączenia nie ukrywa też Stanisław Wojtera, prezes Przedsiębiorstwa Polskie "Porty Lotnicze". - Dzięki współpracy wielu firm i instytucji mieszkańcy zyskują kolejną możliwość wakacyjnego wypoczynku, tym razem w sezonie zimowym. Mamy nadzieję, że ta propozycja również spotka się z zainteresowaniem. Już miesiące letnie pokazały, że loty z Zielonej Góry mają potencjał - zaznacza.

"Myślę, że to początek wielosezonowej przygody"

Jak informuje dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost Michał Anczykowski, rok 2022 będzie rokiem rekordowym dla lotniska. Odnotowano bowiem najlepszy wynik w ilości obsłużonych pasażerów w historii lotniska. Jednocześnie wiwatuje on, że lotnisko może zaoferować dziś nowy produkt, czyli zimowe rejsy czarterowe.

- Gratuluję uruchomienia nowego rejsu w sezonie zimowym. Myślę, że to początek wielkiej, wielosezonowej przygody. Jestem przekonany, że dzięki owocnej współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego, zarządzającego i właściciela portu oraz biur podróży będziemy w stanie tworzyć lepszą ofertę dla pasażerów - mówi Klaudiusz Kott z Przedsiębiorstwa Państwowe "Porty Lotnicze".

Przeczytaj też: Janusz Kubicki leci w kulki? Oskarża radnych z PO o odrzucenie inwestycji, ci odpowiadają (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u