Zamknięty przejazd pod wiaduktem w Zielonej Górze. MZK zmienia trasy autobusów

13 styczeń 2023
Autor: 
Zamknięty przejazd pod wiaduktem w Zielonej Górze. MZK zmienia trasy autobusów Redakcja

Remont wiaduktu w Zielonej Górze. Wkrótce zamknięty zostanie przejazd pod konstrukcją, czyli ulica Dąbrowskiego. MZK Zielona Góra zmieni trasy autobusów.

Remont wiaduktu na alei Zjednoczenia w Zielonej Górze trwa i końca nie widać. Teraz wykonawca robót poinformował, że od wtorku, 17 stycznia, zamknięty zostanie przejazd ulicą Dąbrowskiego pod konstrukcją. Zamknięta zostanie też pętla autobusowa na ul. Objazdowej. Taki stan będzie obowiązywał do odwołania, ale w praktyce mają być to dwa lub trzy tygodnie.

MZK Zielona Góra zmieni trasy autobusów

W związku z zamknięciem przejazdu pod wiaduktem autobusy MZK Zielona Góra zmienią swoje trasy. Mowa tu o liniach nr 6, 10 oraz 12. Z jakimi utrudnieniami będą musieli liczyć się pasażerowie? Szczegółowe informacje poniżej:

 • Linia nr 6:
  • Zmiana trasy w kierunku Braniborskiej: Zajezdnia Chemiczna - Zjednoczenia - Elektronowa - Energetyków - Batorego - Herberta - Zjednoczenia - Słoneczna - Dąbrowskiego - Jana z Kolna - Batorego - Kupiecka - ... - Braniborska
  • W kierunku Zajezdni Chemiczna: Braniborska - ... - Kupiecka - Batorego - Herberta - Zjednoczenia - Słoneczna - Dąbrowskiego - Jana z Kolna - Batorego - ... - Zajezdnia Chemiczna
 • Linia nr 10:
  • Skierowanie linii do pętli Wyczółkowskiego: Drzonków - ... - Wyszyńskiego - Zacisze - Prosta - Wyczółkowskiego
 • Linia nr 12:
  • Zmiana trasy w kierunku Lechitów: Wyczółkowskiego - ... - Działkowa - Zjednoczenia - Słoneczna - Dąbrowskiego - Jana z Kolna - Batorego - Kupiecka - ... - Lechitów
  • W kierunku Wyczółkowskiego: Lechitów - ... - Kupiecka - Batorego (w lewo) - Herberta (w prawo) - Zjednoczenia (w lewo) - Działkowa - Prosta - Wyczółkowskiego

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Jednocześnie MZK Zielona Góra informuje, że zawieszone zostanie funkcjonowanie czterech przystanków: Objazdowa (nr 270 i 271), Zjednoczenia (nr 33 - w kierunku do Ronda PCK) oraz Jana z Kolna (nr 665 - w kierunku do ulicy Objazdowej). Ponadto na ulicy Działkowej za skrzyżowaniem z ulicą Zjednoczenia w kierunku Zacisza pojawi się przystanek zastępczy, który będzie obowiązywał dla linii nr 12 w kierunku Wyczółkowskiego.

- Na przystankach Herberta, Zjednoczenia i Jana z Kolna autobusy linii nr 6 będą zatrzymywały się na tych samych słupkach zarówno w kierunku Braniborskiej jak i Zajezdni Chemiczna - czytamy w komunikacie przewoźnika.

Szczegółowy rozkład jazdy MZK Zielona Góra w trakcie utrudnień będzie można znaleźć już niebawem na stronie MZK.

Przeczytaj też: Ukradł skarbonkę z kościoła w Zielonej Górze. Grozi mu nawet 15 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u