Nowy samochód gaśniczy w OSP Skwierzyna. Kosztował blisko 1,3 miliona (ZDJĘCIA)

19 styczeń 2023
Autor: 
Nowy samochód gaśniczy w OSP Skwierzyna. Kosztował blisko 1,3 miliona Fot. OSP Skwierzyna

Od dziś strażacy z OSP Skwierzyna mają nowy samochód gaśniczy. Wóz kosztował prawie 1,3 miliona złotych. To spore wzmocnienie dla ochotników.

OSP Skwierzyna oficjalnie może się już poszczycić nowym pojazdem. Do ochotników z powiatu międzyrzeckiego trafił dziś ciężki samochód gaśniczy marki Scania P450 z napędem 4x4 oraz silnikiem o mocy 450 koni mechanicznych. Wóz został zabudowany w firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne w Bielsku-Białej.

Nowy samochód gaśniczy wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 7000 litrów oraz 700-litrowy zbiornik środka pianotwórczego. Ponadto na pojeździe zamontowano między innymi wyciągarkę elektryczną o sile 9 ton, instalację zraszaczową oraz maszt oświetleniowy. Dodatkowo w ramach zamówienia w kabinie pojawiło się 6 latarki kątowe oraz 5 radiotelefonów nasobnych.

Wóz dostarczono bez specjalistycznego sprzętu w postaci aparatów powietrznych czy narzędzi hydraulicznych. Wykonawca przygotował jedynie uchwyty do mocowania wyposażenia posiadanego aktualnie przez ochotników z OSP Skwierzyna.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców .../p>

Nowy wóz kosztował blisko 1,3 miliona

Wartość pojazdu to prawie 1,3 miliona złotych. Został zakupiony w ramach montażu finansowego, na który środki przekazała przede wszystkim Gmina Skwierzyna (blisko 700 tysięcy złotych). Dołożyła się także Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej (450 tys. zł.), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (450 tys. zł) oraz Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze, które dały po 150 tys. zł.

- Jest to pierwszy pojazd w takiej zabudowie nadwozia w województwie lubuskim. Pragniemy gorąco podziękować tym, dzięki którym ten projekt był możliwy do zrealizowania - podkreślają ochotnicy ze Skwierzyny.

Przeczytaj też: Alpiniści dla WOŚP w Zielonej Górze. W strojach superbohaterów umyli okna w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka (FILM, ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u