Nie żyje Ryszard Kowalczuk. Zmarł nagle. Był wójtem gminy Brody

22 marzec 2023
Autor: 
Nie żyje Ryszard Kowalczuk. Zmarł nagle

Zmarł Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody. Miał 53 lata. Przebywał na konwencie Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego w Świeradowie-Zdroju.

Ryszard Kowalczuk wyjechał do Świeradowa-Zdroju na konwent Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego. Wyszedł w góry na spacer, ale już nie wrócił. Jego ciało znalazł leśnik. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż przyczyną śmierci był rozległy zawał.

Wójt gminy Brody miał 53 lata. Tę funkcję pełnił nieprzerwanie od 2010 roku. Ponadto był wiceprezesem Zarządu Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego.

- Jako Prezes Zrzeszenia Gmin Województwa Lubuskiego wyrażam ogromne ubolewanie z powodu śmierci naszego Przyjaciela, Wójta Gminy Brody, Ryszarda Kowalczuka. To ogromna strata dla całego lubuskiego, samorządowego grona. To niepowetowana strata, która odciska piętno na nas wszystkich. W imieniu całego Zrzeszenia składam kondolencje Rodzinie zmarłego Ryszarda Kowalczuka. Spoczywaj w pokoju - napisał Marek Cebula, burmistrz Krosna Odrzańskiego.

Przyjaciele i koledzy żegnają wójta

Informacja o śmierci wójta była szokiem w środowisku samorządowym. W mediach społecznościowych żegnają go przyjaciele, koledzy, lokalne stowarzyszenia i mieszkańcy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Katarzyna Osos: "Marcin Pabierowski będzie prezydentem dialogu"a

- Niespodziewanie odszedł od nas Ryszard Kowalczuk, wójt gminy Brody... Kochający mąż, troskliwy tata, opiekuńczy syn, szczery przyjaciel, dobry kumpel i świetny, doświadczony samorządowiec... Rodzina była dla Niego Wszystkim - podkreśla Olimpia Tomczyk-Iwko, wicewojewoda lubuski.

- Z głębokim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o niespodziewanej śmierci wójta gm. Brody Ryszarda Kowalczuka. To niepowetowana strata dla całego środowiska strażackiego. Wójt... Druh Ryszard Kowalczuk od wielu lat angażował się w poprawę ochrony przeciwpożarowej oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa na terenie powiatu żarskiego. Składam wyrazy współczucia oraz najszczersze kondolencje - pisze mł. bryg. Mariusz Morawski, komendant straży pożarnej w Żarach.

- Kochałeś góry. Kochałeś swoich bliskich. Kochałeś samorząd i godzinami mogłeś o nim opowiadać i dyskutować. Czekałem dzisiaj na Ciebie, ale Ty nie przyszedłeś... Ryszard Kowalczuk - kolega, samorządowiec, wójt, pasjonat gór i pieszych wędrówek wspiął się dzisiaj bezpowrotnie na najwyższy szczyt. Będzie mi Go bardzo brakowało. Ryśkowi mówię: Do zobaczenia! - wspomina Paweł Lichtański, wójt gminy Iłowa.

Gmina Brody - kto nią pokieruje?

Po formalnym wygaszeniu mandatu wójta osobę, która pokieruje samorządem, wyznaczy premier. Później w gminie Brody trzeba będzie zorganizować przedterminowe wybory. Zgodnie z kodeksem wyborczym muszą być one zorganizowane w przeciągu 90 dni od dnia śmierci.

Przeczytaj też: Jednoślady wracają na drogi, czyli rusza sezon motocyklowy. Policja: "Apelujemy o rozwagę"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u