Fundacja McDonalda wspiera gorzowski szpital

22 marzec 2023
Autor: 
Fundacja McDonalda wspiera gorzowski szpital WSzW

Oddział pediatryczny Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. wzbogacił się o dziesięć łóżek. Będą z nich korzystać rodzice przebywający ze swoimi dziećmi na oddziale. Wsparcia udzieliła Fundacji Ronalda McDonalda.

Podarowane przez Fundację łóżka wyglądem przypominają fotele. W ciągu dnia można na nich siedzieć zyskując więcej przestrzeni w małych salkach, wieczorem zmieniają się w wygodne miejsce do spania. Są łatwe do czyszczenia i bardzo potrzebne w szpitalnej codzienności. Do każdego dołączony jest komplet pościeli oraz kosz, gdzie można ją schować.

- Łóżka są dla rodziców, którzy czuwają przy najmłodszych pacjentach, ale też dla tych, którzy muszą się wyedukować, np. jak zająć się w domu dzieckiem, u którego wykryliśmy cukrzycę pierwszego stopnia - tłumaczy Wioletta Deka, pielęgniarka koordynująca pediatrii.

W wielu szpitalach łóżka dla rodziców są jeszcze tylko marzeniem a obecność rodzica przy dziecku to część terapii, której nie da się niczym zastąpić.

Łóżka w Gorzowie przekazała Barbara Boroń, licencjobiorczyni McDonald’s, przyjaciółka i donatorka Fundacji Ronalda McDonalda.

Poza łózkami szpital otrzymał pięć nebulizatorów, pięć inhalatorów i telewizor. Gorzowska przedsiębiorczyni zadeklarowała także wsparcie zrzutki na analizator krytycznych parametrów życiowych.

- To urządzenie, które pozwala odczytać wyniki badania krwi i moczu bez konieczności przesyłania ich do laboratorium. Analizator jest dość drogi, ale chciałbym zachęcić innych lubuskich przedsiębiorców do wspierania oddziału. Jeśli każdy z nas dołoży cegiełkę, możemy pomóc. Ze swej strony deklaruję 10 tys. zł - mówi Barbara Boroń.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u