Krajowe manewry służb "Lubuskie Żywioły 2023". Ćwiczy blisko 700 osób! (FILM, FOTORELACJA)

29 marzec 2023
Autor: 
Krajowe manewry służb "Lubuskie Żywioły 2023". Ćwiczy blisko 700 osób! Redakcja

Trwają krajowe ćwiczenia pod kryptonimem Lubuskie Żywioły 2023. W manewrach bierze udział ponad 700 osób z różnych służb!

We wtorek, 28 marca 2023 roku w rejonie Nowogrodu Bobrzańskiego rozpoczęły się krajowe ćwiczenia pod kryptonimem Lubuskie Żywioły 2023. Strażacy, ratownicy medyczni, policjanci, wojskowi oraz inne służby realizują szereg przygotowanych scenariuszy, które zakładają różnego typu zdarzenia. Środa była kulminacyjnym dniem, podczas którego realizowany był najtrudniejszy epizod związany z wypadkiem masowym i promieniowaniem. 

Duże ćwiczenia służb z trzech województw

- Ćwiczenia krajowe obejmują swoim zasięgiem siły i środki z województwa lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i wielkopolskiego. W działaniach bierze udział również Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Ćwiczenia mają za cel sprawdzić funkcjonowanie centralnego odwodu krajowego systemu ratowniczego - mówił mł. bryg. Paweł Grzymała, Oficer Prasowy Ćwiczeń.

Wielowątkowe ćwiczenia zakładają szereg różnych zdarzeń chemicznych, poszukiwawczo - ratowniczych, wypadków drogowych, wodnych i radiacyjnych. W działania zaangażowano ponad 700 osób w tym ponad 350 strażaków oraz 200 pojazdów specjalistycznych. 

Wypadek, skażenie radiacyjne i kilkuset poszkodowanych

W środę, 29 marca realizowany był jeden z największych scenariuszy podczas Lubuskich Żywiołów 2023. Na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia autobusu z pojazdem ciężarowym, który przewoził materiały radioaktywne. W wyniku zderzenia doszło do skażenia oraz zablokowania linii kolejowej w wyniku na skażony teren wjechał szynobus. Poszkodowanych zostało około 200 osób. 


Zobacz film z ćwiczeń:


Czytaj także - Ktoś podpalił głowę bezdomnego w Gorzowie? To fake news!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u