Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Gdańska! Kiedy pierwszy lot?

01 kwiecień 2023
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost. Polecimy do Gdańska! Redakcja/archiwum

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Już wkrótce znów polecimy z Babimostu do Gdańska. Połączenie będzie realizowane niemalże przez siedem miesięcy.

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok sztandarowego połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe kierunki.

Polecimy z Babimostu do Gdańska

Już wkrótce Polskie Linie Lotnicze LOT powrócą z sezonowymi rejsami z Babimostu do Gdańska. Połączenie będzie realizowane od 25 kwietnia do 20 października. W tygodniu będziemy mieli dwie rotacje. Wyloty z Babimostu zaplanowano o godzinie 19:05 (wtorek) i 8:55 (piątek), natomiast z Gdańska o godzinie 20:35 (wtorek) i 10:25 (piątek). Ceny biletów w jedną stronę zaczynają się od 118 złotych.

Bezpośredni lot potrwa godzinę. Przewoźnik, czyli PLL LOT, najprawdopodobniej wykorzysta do obsługi rejsów odrzutowe samoloty Embraer 170 lub 175. Wcześniej to połączenie sezonowe realizowano na turbośmigłowych statkach powietrznych Bombardier Dash-8 Q400, lecz LOT pożegnał się z nimi na początku 2023 roku.

- Bilety do kupienia na stronie Polskich Linii Lotniczych LOT. W podstawową cenę biletu zawsze wliczony jest bagaż podręczny do 8 kilogramów - przypomina Lotnisko Zielona Góra Babimost.

Połączenie cieszy mieszkańców

Rejsy z Babimostu do Gdańska są już znane mieszkańcom województwa lubuskiego. Ci podkreślają, że przywrócenie połączenia to dobra wiadomość i liczą na rejsy do kolejnych miast.

- Wspaniała wiadomość. Czekamy na dalszy rozwój i możliwości lotów do innych miast czy krajów - komentuje pani Aneta. Podobnego zdania jest pani Natalia: "Czekamy na wszystkie destynacje wakacyjne z niecierpliwością".

Przeczytaj też: Zmiana na stołku w lubuskiej straży pożarnej. Komendant wojewódzki ma nowego rzecznika (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u