Nowe autobusy elektryczne MZK Zielona Góra wyjechały na trasy. Kosztowały blisko 23,6 miliona (ZDJĘCIA)

17 kwiecień 2023
Autor: 
Nowe autobusy elektryczne MZK Zielona Góra wyjechały na trasy Fot. MZK Zielona Góra

MZK Zielona Góra korzysta już z nowych autobusów elektrycznych. Pojazdy firmy Solaris Bus & Coach wyjechały już na linie. Ich zakup pochłonął prawie 23,6 miliona złotych.

Bezemisyjne, niezwykle ciche i płynnie podjeżdżające do przystanku. Autobusy elektryczne działają w Zielonej Górze od września 2018 roku. Do elektrycznych pojazdów marki Ursus dołączyło już 8 autobusów Solaris Urbino 12 electric.

- Jednostką napędową Solarisów Urbino 12 electric są dwa silniki elektryczne, zintegrowane z osią napędową. Mają 12 metrów długości i będą ładować baterie zarówno w zajezdni, jak i na pętlach w mieście. W klimatyzowanych pojazdach do dyspozycji pasażerów będą ładowarki USB. W autobusach nie zabraknie defibrylatorów AED. Solaris ma 30 miejsc siedzących, w tym 13 o podwyższonej dostępności, czyli bez dodatkowych stopni - informował Urząd Miasta Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chwila relaksu

Nowe autobusy elektryczne już na trasach

Dziś, 17 kwietnia, nowe elektryki po raz pierwszy wyjechały do obsługi linii. Pojazdy firmy Solaris Bus & Coach zakupiono za blisko 23,6 miliona złotych. 12-metrowe pojazdy zastąpiły wysłużone autobusy z napędem diesla.

Elektryczny tabor MZK Zielona Góra stale się powiększa. Ostatnio do miasta przyjechały przegubowe autobusy marki Mercedes, a w tym roku do zakładu dostarczonych zostanie jeszcze między innymi 5 sztuk 10,5-metrowych autobusów ARP PILEA i 3 minibusy firmy Karsan.

Przeczytaj też: Minibusy w Zielonej Górze. Miasto ogłosiło, jak pojadą. Mieszkaniec: "Niezrozumiały wydatek Kubickiego"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u