MY POLACY! Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce.

16 kwiecień 2023
Autor: 
MY POLACY! Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce Adobe Stock
Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Jak sam informuje, po zniszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, w 2006 roku przeszedł do mediów prywatnych. Był nominowany do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Arkadiusz Olszowy był m.in. dziennikarzem Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

- Dajemy wolną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji na tematy wszystkim bliskie i ważne. Zapraszamy do dołączania do rozmowy na żywo – informują Lubuszanie.

W spotkaniu na żywo można uczestniczyć poprzez pierwsze radio twitterowe #Radio Wolna PL, w każdy wtorek o godz. 21.00. Gośćmi dziennikarzy byli już m.in. Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Leszek Miller a ostatnio Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Prezes "TAK! Dla Polski", Członek Zarządu Związku Miast Polskich.

Poza wymienionymi dziennikarzami Redakcję tworzą także: Witold Pronobis, doktor nauk humanistycznych, publicysta, dziennikarz. Pracował w Radiu Wolna Europa. Autor programów o tematyce historycznej. Anna Kacprzyk, absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, HR business partner, autorka świetnych programów w cyklu „Rozmowy Ani” o tematyce społecznej i dyskusji o stanie polskiej psychiatrii Mateusz Żurek, entuzjasta sportu i miłośnik filmów, autor wysoko ocenianych programów sportowych w cyklu „Sportowe Gadki”

Dziś punkt widzenia na rolę i poczynania Kościoła katolickiego z pozycji Jezuity Krzysztofa Mądela.

Przyszłość Kościoła katolickiego zależy od tego, jak sam Kościół będzie postrzegał współczesnego katolika ze wszystkimi jego zasobami i problemami. Diagnoza musi odnosić się do różnorodności i aktualnych potrzeb każdej społeczności, a nie do założeń kontrreformacji, stawiając dogmaty i prawo kanoniczne przed życiem duchowym i codziennymi troskami.

Wysłuchaj także archiwalnego odcinka. O kobietach w judaizmie opowiada Mateusz Blicharz, lokalny przewodnik wycieczek Śladami Cadyków Ger, strażnik pamięci o Żydach mieszkających w Górze Kalwarii.

Kobieta w judaizmie ma wysoki status. Jako opiekunka ogniska domowego i strażniczka tradycji, posiada ważniejsza rolę niż mężczyzna, który studiuje Torę. To kobieta wychowuje przyszłe pokolenia, przekazuje tradycję i ma wiele innych obowiązków, przez co zwolniona jest z wielu nakazów, nałożonych na mężczyzn.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Woda urody Ci doda. Dlaczego warto pić dużo wody?

  Woda urody Ci doda. Dlaczego warto pić dużo wody?

  Już dziś możesz zrobić coś świetnego dla całego swojego organizmu. Chodzi nie tylko o poprawę Twojej urody, ale tak naprawdę kondycję całego ciała. Regularne spożycie wody zapewni Ci piękną, promienną cerę, a także poprowadzi Twoje samopoczucie.

 • Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Płakała, a ja nie mogłem nic zrobić (FILM)

  Zielonogórski poseł Jerzy Materna osiem miesięcy temu trafił do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Jego stan był bardzo ciężki ale udało mu się pokonać chorobę. Śmierć zabrała jego żonę. 

 • Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Oddział Zakaźny ponownie oddziałem covidowym

  Sytuacja covidowa w województwie lubuskim jest stabilna i nie ma nadzwyczajnych zdarzeń, które mogłyby zagrażać Lubuszanom. Pomimo tego oddział covidowy zielonogórskiego szpitala powiększy się Oddział Zakaźny.

 • Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Wspólne dbajmy o bezpieczeństwo w galeriach handlowych

  Pracownicy i ochrona codziennie apelują, aby w ramach dbałości o bezpieczeństwo stosować prawidłowo maseczki ochronne zarówno w sklepach, jak i na terenie całej galerii. Wiele jednak zależy od poczucia odpowiedzialności każdej z osób odwiedzających centrum. Apelujemy o wspólną odpowiedzialność szczególnie w okresie świątecznych zakupów.

 • Czy warto jechać na zagraniczne wakacje w czasach COVID-19?

  Czy warto jechać na zagraniczne wakacje w czasach COVID-19?

  Zagraniczny urlop to coś, na co czeka wiele osób, które codziennie muszą mierzyć się z pracą oraz powszednimi problemami. Czy jednak w czasach koronawirusa tego typu wyjazd jest bezpieczny? O czym pamiętać przed wyruszeniem w podróż? Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w tym tekście.

 • Koronawirus lubuskie. Odnotowano 150 nowych zakażeń, zmarło 17 osób!

  Koronawirus lubuskie. Odnotowano 150 nowych zakażeń, zmarło 17 osób!

  Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 150 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Zmarło 17 osób! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u