MY POLACY! Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce.

16 kwiecień 2023
MY POLACY! Przyszłość Kościoła katolickiego w Polsce Adobe Stock
Lubuscy dziennikarze, Tadeusz Krupa i Arkadiusz Olszowy zapraszają na wirtualne spotkania z najważniejszymi politykami z kraju i regionu.

Tadeusz Krupa to były Prezes i Redaktor Naczelny Radia Zachód. Jak sam informuje, po zniszczeniu niezależności mediów publicznych przez PiS, w 2006 roku przeszedł do mediów prywatnych. Był nominowany do Polsko Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej. Arkadiusz Olszowy był m.in. dziennikarzem Sekcji Polskiej Radia Wolna Europa.

- Dajemy wolną i bezpieczną przestrzeń do dyskusji na tematy wszystkim bliskie i ważne. Zapraszamy do dołączania do rozmowy na żywo – informują Lubuszanie.

W spotkaniu na żywo można uczestniczyć poprzez pierwsze radio twitterowe #Radio Wolna PL, w każdy wtorek o godz. 21.00. Gośćmi dziennikarzy byli już m.in. Marszałek Elżbieta Anna Polak, Senator Wadim Tyszkiewicz, Leszek Miller a ostatnio Jacek Karnowski, Prezydent Sopotu, Prezes "TAK! Dla Polski", Członek Zarządu Związku Miast Polskich.

Poza wymienionymi dziennikarzami Redakcję tworzą także: Witold Pronobis, doktor nauk humanistycznych, publicysta, dziennikarz. Pracował w Radiu Wolna Europa. Autor programów o tematyce historycznej. Anna Kacprzyk, absolwentka psychologii społecznej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, HR business partner, autorka świetnych programów w cyklu „Rozmowy Ani” o tematyce społecznej i dyskusji o stanie polskiej psychiatrii Mateusz Żurek, entuzjasta sportu i miłośnik filmów, autor wysoko ocenianych programów sportowych w cyklu „Sportowe Gadki”

Dziś punkt widzenia na rolę i poczynania Kościoła katolickiego z pozycji Jezuity Krzysztofa Mądela.

Przyszłość Kościoła katolickiego zależy od tego, jak sam Kościół będzie postrzegał współczesnego katolika ze wszystkimi jego zasobami i problemami. Diagnoza musi odnosić się do różnorodności i aktualnych potrzeb każdej społeczności, a nie do założeń kontrreformacji, stawiając dogmaty i prawo kanoniczne przed życiem duchowym i codziennymi troskami.

Wysłuchaj także archiwalnego odcinka. O kobietach w judaizmie opowiada Mateusz Blicharz, lokalny przewodnik wycieczek Śladami Cadyków Ger, strażnik pamięci o Żydach mieszkających w Górze Kalwarii.

Kobieta w judaizmie ma wysoki status. Jako opiekunka ogniska domowego i strażniczka tradycji, posiada ważniejsza rolę niż mężczyzna, który studiuje Torę. To kobieta wychowuje przyszłe pokolenia, przekazuje tradycję i ma wiele innych obowiązków, przez co zwolniona jest z wielu nakazów, nałożonych na mężczyzn.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u