Polskie drogi jak wysypisko śmieci. Drogowcy: "Wydajemy duże kwoty na sprzątanie" (ZDJĘCIA)

24 kwiecień 2023
Autor: 
Polskie drogi jak wysypisko śmieci Fot. GDDKiA

GDDKiA rusza z akcją "Droga to nie wysypisko". Na poboczach można znaleźć dosłownie wszystko, zaczynając od plastikowych butelek, przez opony, aż do gruzu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odpowiada przede wszystkim za budowę dróg oraz utrzymywanie ich nawierzchni. Rolą drogowców jest także między innymi utrzymywanie czystości w obrębie zarządzanych dróg, a z tym jest naprawdę bardzo ciężko. Powód? Ogromne ilości śmieci.

- Patrole służby drogowej monitorują nasze trasy całą dobę. Niestety podczas objazdów zauważamy duże ilości śmieci, które wyrzucane są z samochodów. To nie tylko śmieci "wyprodukowane" podczas podróży, ale również odpady wielkogabarytowe czy nawet gruz wyrzucany w pasie drogowym - informuje GDDKiA.

Tylko w 2022 roku na utrzymanie czystości w pasach drogowych, na parkingach oraz Miejscach Obsługi Podróżnych GDDKiA wydała około 80 milionów złotych.

"Śmieci na drodze to niebezpieczeństwo"

W Dzień Ziemi, 22 kwietnia, drogowcy rozpoczęli akcję pod hasłem "Droga to nie wysypisko". I tak kierowcy będą mogli spotkać na trasach między innymi specjalne plakaty informacyjne. Wszystko po to, aby pokazać uczestnikom ruchu skalę zjawiska, jakim jest zaśmiecanie dróg. Szczególnie mowa tu o drogach ekspresowych i autostradach.

- Śmieci na drodze to nie tylko kwestia estetyki i kosztów ich sprzątania, ale również bezpieczeństwo użytkowników dróg. Najczęściej z auta wyrzucane są plastikowe butelki, opakowania po jedzeniu, puszki po napojach. Na jezdni zdarzają się też resztki rozerwanych opon czy połamane kołpaki - podkreśla GDDKiA.

Przeczytaj też: Protest rolników koło Sulechowa. Ciągniki blokowały drogę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u