Zmiany na rondzie Kasprzaka w Gorzowie Wlkp.

26 wrzesień 2016
Autor: 
Anna Warchoł

Rondo Kasprzaka w Gorzowie Wlkp. jest jednym z najbardziej niebezpiecznych rond w Gorzowie. Wiele razy dochodziło tam do kolizji i wypadków. Teraz ma to się zmienić za sprawą programu „Bezpieczny Gorzów”.

Rondo Wyszyńskiego, Górczyńskie oraz Kasprzaka – to trzy najbardziej niebezpieczne skrzyżowania o ruchu okrężnym w Gorzowie.

Wszystko przez to, że przejazd przez rondo jest dosłownie na wprost i nie wymaga od kierowcy hamowania. Często wiele osób nawet nie zauważa, że wjeżdża na rondo i czuje się jak na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Co doprowadza do wielu kolizji i wypadków. 

Aby było bezpieczniej, miasto bierze się na początek za rondo Kasprzaka. W ramach programu „Bezpieczny Gorzów” ma być tam po prostu bezpieczniej dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Program zakłada przede wszystkim budowę aktywnych znaków drogowych oraz zastosowanie infrastruktury drogowej .

Najprościej mówiąc chodzi o zastąpienie zwykłych znaków „ustąp pierwszeństwa” takimi migającymi, które mają zwrócić uwagę kierowcy przed wjazdem na rondo. Znaki zostaną ustawione nie tylko tuż przed rondem, ale dodatkowo pojawią się 150 m wcześniej. Kolejnym elementem będzie ułożenie progów wibracyjnych na asfalcie od strony Trasy Nadwarciańskiej oraz jadąc od S3.

Nowością będzie także wprowadzenie ograniczenia prędkości do 40 km/h już 150 metrów przed rondem. Ograniczenie będzie obowiązywało również w ciągu drogi krajowej nr 22.

Władze miasta czekają na zgłoszenia firm do czwartku 29 września. Następnie wykonawca, który wygra przetarg będzie miał czas do 15 listopada na ukończenie prac.

gorzowianin.com

rondo Kasprzaka

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u