Dziś sesja Rady Miasta Zielona Góra. Zobacz, nad czym będą głosować

26 wrzesień 2023
Autor: 
Dziś sesja Rady Miasta Zielona Góra Redakcja

Już dziś, 26 września, obraduje Rada Miasta Zielona Góra. Radni będą głosować m.in. w sprawie Parku Braniborskiego. Sprawdź, co jeszcze.

Trwa sesja Rady Miasta Zielona Góra, która została zwołana na wtorek, 26 września, na godzinę 10:00.

Zielonogórscy radni będą głosować nad uchwałą dotyczącą przyjęcia Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Zielonogórsko-Nowosolskiego Obszaru Funkcjonalnego. Sprawa dotyczy między innymi zintegrowania transportu publicznego i przyszłościowej Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Lubuskiego Trójmiasta (SKALT), która docelowo miałaby połączyć transportem szynowym miasta i gminy ulokowane w promieniu około 30 km wokół Zielonej Góry.

Rada Miasta Zielona Góra pochyli się także nad uchwałą związaną z ustaleniem rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych i zasadami ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniach chronionych treningowych oraz wspieranych. Dodatkowo podjęta zostanie sprawa zespołu przyrodniczo-krajobrazowego "Park Braniborski", w którym miałaby zostać wybudowania napowietrzna linia energetyczna 110 kV relacji Nowa Sól Graniczna - Zielona Góra Braniborska.

W porządku obrad znalazł się też punkt związany z przyjęciem przez miasto przeszło 95 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do przegłosowania będzie też uchwała zmieniająca uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Nowosolskiemu. Dotyczy to ścieżki rowerowej Otyń - Niedoradz - Zielona Góra, do której miasto miałoby dorzucić ponad 5,6 milionów złotych.

Chętni mogą śledzić sesję na specjalnej stronie internetowej.

Przeczytaj też: Saperzy wywieźli niewybuchy z Zielonej Góry. "Mieszkańcy mogą wrócić do domów" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u