Ponad 85 milionów na remonty i budowy dróg w Lubuskiem. Sprawdź, kto dostał kasę

02 październik 2023
Autor: 
Ponad 85 milionów na remonty i budowy dróg w Lubuskiem Redakcja

Lubuskie samorządy otrzymają pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Do województwa trafił ponad 85 milionów złotych. Jakie inwestycje będą realizowane?

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce jako wsparcie w realizacji zadań na drogach. Głównym celem jest przyśpieszenie powstawania nowej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym.

Dziś, 2 października, wyniki konkursu ogłosił premier Mateusz Morawiecki. - To program budowy dróg lokalnych, dróg powiatowych i gminnych. To w praktyce realizowanie sprawiedliwego programu, który umożliwia wszystkim mieszkańcom korzystanie z dobrodziejstw rozwoju gospodarczego - podkreślał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w Lubuskiem

W województwie lubuskim dofinansowanie w łącznej wysokości przeszło 85 milionów złotych otrzyma 109 zadań, w tym 73 projekty gminne i 36 projektów powiatowych. Część inwestycji jest nowych i zacznie być realizowana w 2024 roku, natomiast część będzie kontynuowana. Ponadto na liście rezerwowej znalazło się 26 projektów gminnych.

Najwięcej, bo aż 13,2 milionów dostanie powiat nowosolski na rozbudowę drogi powiatowej nr 1435F na odcinku Królikowice - Bytom Odrzański. Starostwo dostało też mniejsze dofinansowania na inne zadania. Nieco mniej (12,9 mln zł) otrzyma natomiast gmina Szprotawa, która przeznaczy środki na kontynuację rozbudowy drogi gminnej nr 103573F w Szprotawie.

Pieniądze powędrują także między innymi do powiatu zielonogórskiego, który przebuduje drogę powiatową nr 1178F na odcinku Świdnica - Letnica (11,4 mln zł) i wzmocni nawierzchnię drogi 1074F wraz z remontem mostu w Urzutach (1,1 mln zł). Dofinansowanie trafi też do powiatu gorzowskiego (3,6 mln zł) na przebudowę drogi 1282F w gminie Deszczno.

Szczegółowa lista projektów: RFRD Lubuskie

Przeczytaj też: Stracił 150 tysięcy, bo chciał szybko zarobić w kryptowalutach. Został też z kredytami


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u