Pracownicy Amazon w piżamach. Wyjątkowe wsparcie dla małych pacjentów

03 październik 2023
Autor: 
Pracownicy Amazon w piżamach. Wyjątkowe wsparcie dla małych pacjentów

Każdego roku 1000 dzieci w Polsce i 400 000 dzieci na całym świecie słyszy diagnozę - nowotwór. Dzięki odpowiedniemu leczeniu i pomocy finansowej większość z nich, bo aż 85%, może zostać wyleczona. 

Aby pomóc dzieciom pracownicy m.in. świebodzińskiego centrum logistycznego Amazon pojawiali się w pracy w piżamach, kostiumach superbohaterów lub ubraniach w kolorze złotym. W ten sposób zwrócili uwagę na to, że mali bohaterowie dzielnie walczą z chorobą, a strojem tych nieustraszonych wojowników najczęściej jest szpitalna piżama. Za każdą przebraną osobę firma przekaże 1 dolara na wsparcie onkologii dziecięcej. W ubiegłym roku najwięcej przebranych pracowników pojawiło się w centrach Amazon w Gliwicach oraz Kołbaskowie. Łącznie w naszym regionie, obejmującym Polskę, Czechy i Słowację, w akcję zaangażowało się blisko 11 tysięcy pracowników.

Dzięki kampanii Amazon Goes Gold for Kids With Cancer mamy szansę w rzeczywisty sposób wpłynąć na życie tysięcy dzieci i ich rodzin, podnosząc świadomość na temat ważnej pracy prowadzonej w badaniach nad chorobami onkologicznymi i opiece onkologicznej najmłodszych pacjentów. Cieszę się, że w tym roku wraz z parterami społecznymi możemy przekazać niezwykle ważne narzędzia pomocne zarówno w diagnozowaniu nowotworów, a także w terapii przyspieszającej powrót pacjentów do zdrowia – mówi Barbara Krystosiak, kierowniczka ds. relacji ze społecznościami.

Wspólna podróż po zdrowie

Przystanek – Kraków. Tak jak w poprzednich latach, działania Amazon wychodzą daleko poza centra dystrybucyjne. 20 września, wspólnie z Fundacją TVN, firma przekazała do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie aparat do rozpoznawania nowotworów zlokalizowanych w szpiku kostnym. Każdego roku ze sprzętu będzie mogło skorzystać około 3000 hospitalizowanych tam dzieci. Maszyna, która ośmiokrotnie przyspiesza proces barwienia komórek nowotworowych, to pierwszy sprzęt tego typu na oddziale onkologii w Polsce. Urządzenie pozyskano dzięki donacji przekazanej przez Amazon na rzecz Fundacji TVN. To nie pierwsze wsparcie dla organizacji ze strony firmy - tylko w 2022 r. Amazon przekazał na jej działania 1 mln zł.

Przystanek – Wrocław. 22 września zespół przebranych w piżamy i złote stroje wolontariuszy Amazon połączył siły z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Wolontariusze pakowali start packi, czyli specjalne paczki przygotowane dla nowych pacjentów Przylądka Nadziei, Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu oraz dla ich rodziców. Ich zakup był możliwy dzięki donacji przekazanej przez Amazon, a samą klinikę odwiedzą osobiście firmowi wolontariusze. Zestawy, wyposażone w podstawowe środki higieniczne, zostaną dostarczone również do szpitala w Bydgoszczy.

Przystanek – Warszawa. Ponadto 27 września, w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, wraz z Fundacją Na Ratunek, Amazon uroczyście otworzył Salę Doświadczania Świata, której powstanie zostało współfinansowane ze środków przekazanych przez firmę. Pomocna w terapii Snoezelen przestrzeń zostanie wyposażona w sprzęty oddziałujące na poszczególne zmysły (takie jak kolumny i łóżko wodne, wiązki światłowodów, projektory oraz instrumenty). Działania relaksujące, odprężające i aktywizujące, wyposażenie i przyjemna atmosfera zapewnią małym pacjentom poczucie pewności i bezpieczeństwa, zachęcając do działań stymulacyjnych i aktywności sensorycznej.

– Zdrowie psychiczne dzieci z chorobą nowotworową jest dla nas równie ważne, jak procesy lecznicze. Wieloletnie doświadczenie i efekty pracy naszych terapeutów Snoezelen w zakresie obniżenia chronicznego stresu, lęku, zaburzeń depresyjnych przekonały nas do wdrożenia Sal Doświadczania Świata w innych klinikach onkologii i hematologii pediatrycznej – mówi Anna Apel, prezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. – Nie byłoby to jednak możliwe bez współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi oraz biznesem. Budowę i wyposażenie Sali w Centrum Zdrowia Dziecka umożliwiło zaangażowanie i wsparcie finansowe Amazon.

Czytaj także: Dlaczego warto czytać dzieciom od pierwszych tygodni życia?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u