Koniec utrudnień w centrum. Autobusy MZK Zielona Góra jeżdżą inaczej

09 listopad 2023
Autor: 
Koniec utrudnień w centrum. Autobusy MZK Zielona Góra jeżdżą inaczej Fot. Janusz Kubicki

Kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. Dziś, 9 listopada, otwarta została ulica Kupiecka w Zielonej Górze. Autobusy MZK Zielona Góra jeżdżą inaczej.

Spore utrudnienia w centrum Zielonej Góry występowały od 8 sierpnia. Wówczas ulica Kupiecka została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Westerplatte i Wojska Polskiego do ul. Zamkowej.

Jak przekazywał Urząd Miasta Zielona Góra, inwestycja dotyczyła przede wszystkim budowy sieci kanalizacji deszczowej. W związku z realizowanymi pracami w centrum miasta tworzyły się spore korki. Te miały miejsce szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Chciał być romantyczny, ale nie pykło. Teraz ma spore problemy.

Janusz Kubicki: "Kupiecka i Batorego wraca do życia"

Roboty miały zakończyć się 15 października, czyli przeszło dwa miesiące od rozpoczęcia prac. Termin niestety się przesuwał i przesuwał. Ostatecznie dziś, 9 listopada, ulica Kupiecka została otwarta dla ruchu.

- Chciałoby się wykrzyczeć hurrrra, wreszcie, udało się, yes yes yes... ulica Kupiecka i Batorego wraca do "życia". Jeszcze ostatnie poprawki, kosmetyka i będzie można normlanie jeździć. Co się wszyscy nacierpieli to... to już za nami. Ta bardzo ważna droga w systemie komunikacyjnym miasta i jest już przejezdna - napisał prezydent Janusz Kubicki na portalu społecznościowym.

Włodarz miasta dodał, że prace faktycznie trwały za długo. - Chciałbym aby remonty trwały nie miesiącami tylko godzinami. Tylko tego zrobić się nie da... Bardzo dziękuje wszystkim kierowcom za cierpliwość... A teraz już nie pękamy tylko śmigamy - podkreśla.

Nowy rozkład jazdy MZK Zielona Góra

Otwarcie ulicy Kupieckiej to także zmiany w kursowaniu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Od dziś przywrócone zostają stałe przebiegi tras linii nr 12, 19, 20, 29 w tej części miasta, czyli przez ulicę Bohaterów Westerplatte, Kupiecką i Batorego. Zakończony zostaje objazd przez ulicę Dworcową.

- Przywraca się funkcjonowanie przystanków ZUS (nr przystanku 121) oraz Batorego/Dworcowa (nr przystanków 122 i 440). Likwidacji ulegają przystanki zastępcze na ulicy Dworcowej, czyli Dworcowa/Batorego (nr 9440 i 9122) i Dworcowa/Ułańska (nr 9192 i 9174) - czytamy w komunikacie MZK Zielona Góra.

Co ważne autobusy linii 12, 19, 20 i 29 będą kursowały według zaktualizowanych rozkładów. Przypominamy, że aktualny rozkład jazdy MZK Zielona Góra znajdziecie tutaj: strona przewoźnika.

Przeczytaj też: Pijany kierowca jechał na czołówkę. Było o krok od tragedii


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u