Nietypowy pojazd dla strażaków. Jest pierwszy w regionie (ZDJĘCIA)

19 grudzień 2023
Nietypowy pojazd dla strażaków. Jest pierwszy w regionie Fot. KP PSP Międzyrzecz

Państwowa Straż Pożarna w Międzyrzeczu ma nowy pojazd. Jest on jednak nietypowy, szczególnie w porównaniu do reszty strażackiego taboru.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzyrzeczu wzbogaciła się o nowy pojazd wielozadaniowy. Wygląda zdecydowanie inaczej niż typowy samochód gaśniczy czy inne pojazdy użytkowane przez strażaków. Jego zastosowanie także będzie nieco inne.

- To pojazd Buggy UTV do działań ekologiczno-chemicznych i przeciwpowodziowych oraz do przewozu ratowników, oraz sprzętu na terenie powiatu i województwa - informują międzyrzeccy strażacy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

Nietypowy pojazd straż pożarna Międzyrzecz

To pierwszy tego typu czterokołowiec na wyposażeniu Państwowej Straży Pożarnej w województwie lubuskim. Z pewnością będzie przydatny między innymi przy poszukiwaniu osób zaginionych.

- Umożliwi ratownikom wcześniejsze zlokalizowanie zagrożenia, co wpłynie na zwiększenie skuteczności prowadzonych działań zmierzających do ograniczania niekorzystnych skutków zaistniałych zdarzeń, transport sprzętu, szybką ewakuację osób z miejsc zagrożonych oraz bezpieczeństwo ratowników - czytamy w komunikacie straży pożarnej w Międzyrzeczu.

Nowy sprzęt trafił do strażaków dzięki dofinansowaniom z gmin Przytoczna (30 tys. zł) oraz Pszczew (15 tys. zł). Środki w kwocie 45 tys. zł przekazał też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Przeczytaj też: Elżbieta Kownacka zaginęła. "Wyszła z domu na spacer"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u