Gest księdza w trakcie Finału WOŚP. Tak tłumaczy swoją decyzję (ZDJĘCIA)

28 styczeń 2024
Autor: 
Gest księdza w trakcie Finału WOŚP. Redakcja

WOŚP Zielona Góra 2024. Ksiądz dał tacę na WOŚP. To wyjątkowy i wspaniały gest. - To mała cegiełka do wielkiego dzieła - podkreśla ksiądz Marcin Rayss.

Trwa 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostaną przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Temat Finału brzmi "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych".

- Wracamy do świata kolorowego, miłego, takiego, że możemy się wszyscy przytulić do siebie. My, jako Polacy, robimy tę rzecz, tę orkiestrę, od 32 lat i to w nieprawdopodobny sposób - podkreślał dziś Jurek Owsiak, szef fundacji WOŚP.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kożuchów. Lubuskie Carcassonne

Pieniądze z tacy na WOŚP

Wspólnie z orkiestrą gra także Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze. Ksiądz Marcin Rayss w trakcie kazania poinformował wszystkich obecnych, na jaki cel będzie dziś przeznaczona taca. Wspominał o tym wiernym także wcześniej. Wierni byli na to przygotowani i chętnie wrzucali pieniądze do tacy obklejonej serduszkami WOŚP.

Po zebraniu pieniędzy od wiernych ksiądz wszystko dokładnie przeliczył, co zostało zaprotokołowane. Następnie przekazał datki dla wolontariuszy WOŚP, którzy zebrali się pod parafią. Wszystko trafiło do puszek.

Ksiądz dał tacę na WOŚP

Ksiądz Marcin Rayss gra z orkiestrą już od kilku lat. Jak tłumaczy swoją decyzję?

- Idea jest dość spontaniczna, ale powstała wiele lat temu. To nasza mała cegiełka do tego wielkiego działa. Chcemy dzielić się dobrem, miłością, tym co mamy, choć mamy niewiele, ale ważne jest to, abyśmy byli w tym dniu razem. To musi wypływać z potrzeby serca - zaznacza Marcin Rayss.

WOŚP Zielona Góra 2024. Parafialny punkt dla wolontariuszy

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze w tym roku przygotowała także punkt dla wolontariuszy, w którym mogli się ogrzać oraz wypić kawę i skosztować ciasto. Wszystko zostało zorganizowane w parafialnym budynku. Na wejściu znajdowało się kilkadziesiąt balonów oklejonych serduszkami WOŚP. Nie brakowało także licznych orkiestrowych plakatów.

- W tym roku dodatkowo rozszerzyliśmy nasze działania i stworzyliśmy kawiarenkę dla wszystkich wolontariuszy. Pierwsi pojawili się z samego rana, choć oficjalnie otworzyliśmy ją dopiero o 12:00 - mówi ksiądz Marcin Rayss.

Przeczytaj też: WOŚP 2024 - aukcje na Allegro. Wylicytuj m.in. wizytę w straży pożarnej lub voucher na strzelnicę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u