Sensacja w Zielonej Górze. Będzie druga tura wyborów

08 kwiecień 2024
Autor: 
Redakcja/Archiwum

Sensacja wyborcza w Zielonej Górze. Janusz Kubicki dopiero na drugim miejscu. Za dwa tygodnie odbędzie się druga tura wyborów!

Wybory samorządowe 2024 zostały zakończone. W Zielonej Górze frekwencja wyniosła 50,21 proc. Do Państwowej Komisji Wyborczej w ciągu nocy spłynęły dane ze wszystkich 84 obwodowych komisji wyborczych w mieście.

Kto zostanie prezydentem Zielonej Góry? 

W wyborach na prezydenta Zielonej Góry wystartowało łącznie pięciu kandydatów. Najlepszy wynik uzyskał Marcin Pabierowski (KO) - 42,74 proc., na drugim miejscu znalazł się obecny włodarz miasta Janusz Kubicki z wynikiem 35,95 proc. I to ci dwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich w Zielonej Górze, która odbędzie się 21 kwietnia. 

Trzecie miejsce zajął kandydat Prawa i Sprawiedliwości Grzegorz Maćkowiak z wynikiem 12,41 proc., a poza podium znaleźli się Janusz Jasiński - 5,58 proc., oraz Adam Hreszczyk - 3,31 proc. 

Janusz Kubicki wielkim przegranym

Po 18 latach rządów Janusza Kubickiego w Zielonej Górze mogą nastąpić zmiany. W poprzednich wyborach samorządowych Kubicki trzykrotnie zwyciężał w pierwszej turze. Teraz nie dość, że prezydenta miasta czeka dogrywka, to jeszcze nie zajął on pierwszego miejsca w pierwszej turze. 

Włodarz miasta opublikował tuż przed północą krótki wpis w mediach społecznościowych, w którym podziękował za oddane głosy i dodał, że "wstępne wyniki wskazują, że w Zielonej Górze będzie II tura wyborów na stanowisko prezydenta". 

Przeczytaj też: Gigantyczne korki w Słubicach i na A2. "Stoję 8 godzinę"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u