Wyborcza porażka Janusza Kubickiego. "Nie sądziłem, że będzie druga tura"

08 kwiecień 2024
Autor: 
Wyborcza porażka Janusza Kubickiego. "Nie sądziłem, że będzie druga tura" Redakcja

Wyniki wyborów Zielona Góra. Będzie druga tura wyborów na prezydenta. Janusz Kubicki zmierzy się z Marcinem Pabierowskim. Jak komentuje to włodarz miasta?

Za nami wybory samorządowe 2024. W Zielonej Górze frekwencja wyniosła 50,21 proc. Wiemy już, że żaden z kandydatów na prezydenta Zielonej Góry nie uzyskał w pierwszej turze wyborów samorządowych ponad połowy głosów. I tak w mieście odbędzie się druga tura wyborów. Więcej: "Sensacja w Zielonej Górze. Będzie druga tura wyborów".

Janusz Kubicki: "Nie sądziłem, że będzie druga tura"

Po 18 latach rządów Janusza Kubickiego w Zielonej Górze mogą nastąpić zmiany. Teraz nie dość, że prezydenta miasta czeka dogrywka, to jeszcze nie zajął on pierwszego miejsca w pierwszej turze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

- Czy spodziewałem się takich wyników wyborów? Chcecie szczerej jasnej i czytelnej odpowiedzi, bez żadnego ściemniania? Jestem osobą, która jest bardzo emocjonalna i szczera. Oczywiście, że się nie spodziewałem, są dla mnie niemiłym zaskoczeniem, kubłem zimnej lodowatej wody wylanym na głowę, nie sądziłem, że będzie druga tura, że przegram z Marcinem. Taka jest prawda bez żadnego owijania w bawełnę - napisał Janusz Kubicki w mediach społecznościowych.

Prezydent Zielona Góra. "Przepraszam wszystkich, których zawiodłem"

Włodarz Zielonej Góry Janusz Kubicki podkreśla, że można "usiąść i zacząć płakać nad rozlanym mlekiem" lub "można jak bokser, który wyszedł na ring i padł na deski, zejść na przerwę, otrząsnąć się i dalej walczyć". Zaznacza przy tym, że walka jeszcze się nie skończyła. Zamierza wyciągnąć wnioski i dokonać zmian.

- W samorządzie jak w życiu, nie zawsze się wyrywa, czasami są chwilę trudne i złe, ale zawsze po burzy wychodzi słońce. Najważniejsze jest to aby, jak w sporcie otrząsnąć się po ciosie, podnieść się i iść dalej do przodu. Na koniec przepraszam wszystkich, których zawiodłem. Proszę Was abyśmy wspólnie razem podjęli walkę o końcowe zwycięstwo - czytamy we wpisie Janusza Kubickiego.

Przeczytaj też: Wyniki wyborów Zielona Góra. Tak wygląda nowa Rada Miasta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u