Wiemy, gdzie chcą polecieć Lubuszanie

12 październik 2016
Autor: 

Londyn, Amsterdam i Monachium – to najczęściej wskazywane przez Lubuszan kierunki podróży, w które mieszkańcy chcieliby się udać korzystając z lotniska w Babimoście. Preferencje mieszkańców poznaliśmy dzięki internetowej ankiecie, a także głosom zebranym od podróżnych korzystających z połączenia lotniczego Warszawa–Babimost. W sumie wypełnionych zostało ponad 2,5 tys. ankiet.

Jak wynika z ankiet internetowych, najczęściej korzystamy z transportu lotniczego w celach turystycznych. Takiej odpowiedzi udzieliło 80 procent ankietowanych (1905 odpowiedzi). Następnie latamy w celach biznesowych (741 odpowiedzi) i towarzyskich (694 odpowiedzi). Z kolei na pytanie o najważniejszy czynnik wpływający na skorzystanie z Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost, najwięcej osób wskazało na dostępność połączeń lotniczych (1856) oraz cenę biletu (1721).

Z kolei osoby, które wypełniły ankietę w samolocie lecącym do/z Warszawy, najczęściej podróżują w celach biznesowych (101 odpowiedzi), następnie w celach turystycznych (33)
i zarobkowych (14). W pierwszej kolejności stawiają na cenę biletu (77 odpowiedzi), a następnie na dostępność połączeń lotniczych (74) oraz czas odlotów (58).
 
Jeśli chodzi o krajowe kierunki latania to wygrała Warszawa, ale poza stolicą Lubuszanie chcą latać do Krakowa i Gdańska. Na dalszych pozycjach uplasował się Rzeszów i Lublin. Taką samą „trójkę” wskazali pasażerowie, którzy wypełnili ankietę na pokładzie samolotu SprintAir (Warszawa – 90, Gdańsk – 67, Kraków – 64).
 
Wśród połączeń międzynarodowych zdecydowanie najwięcej głosów miała Wielka Brytania. Na lotniska w Londynie chce latać aż 1389 ankietowanych. To ponad 60 procent wszystkich udzielonych odpowiedzi. Holenderski Amsterdam był na drugim miejscu, ale zebrał ponad połowę głosów mniej niż Londyn (666 głosów). Trzecim, najchętniej odwiedzanym przez ankietowanych lotniskiem, byłoby niemieckie Monachium (581 głosów). Ankietowani wskazywali tutaj także inne kierunki, takie jak Barcelona czy Nowy Jork, ale były to pojedyncze głosy. Z ankiet samolotowych również wynika, że najbardziej oczekiwanym kierunkiem jest Londyn (58 głosów), a następnie Monachium (35) oraz Amsterdam (34).

A co z połączeniami czarterowo-wakacyjnymi? Tu niespodzianki nie było. Zdecydowana większość ankietowanych oczekuje połączeń czarterowych z lotniska w Babimoście do Hiszpanii. Taka odpowiedź padła 1218 razy. Chętnie Lubuszanie skorzystają także z lotów do Chorwacji (1021 głosów) oraz Grecji (995) i Włoch (854). Podobne odpowiedzi wynikają z ankiet przeprowadzonych w samolocie. Tu na pierwszym miejscu jest Hiszpania (63 odpowiedzi), następnie Grecja (39), Chorwacja (36), a zaraz za nią Portugalia (35).

Dodajmy, że ankieta nie jest wiążąca, a celem akcji było rozpoznanie preferencji Lubuszan co do oczekiwanej siatki połączeń z lotniska w Babimoście.

www.lubuskie.plRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u