Dziś Dzień Strażaka. "Żebyście zawsze mieli w sercu dumę ze służby"

04 maj 2024
Autor: 
Dziś Dzień Strażaka. "Żebyście zawsze mieli w sercu dumę ze służby" Redakcja/Archiwum

Praca strażaka to wyjątkowe zajęcie, które wymaga odwagi, poświęcenia i gotowości do działania w różnorodnych sytuacjach. Strażacy pełnią kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa społeczeństwu. Jak niezwykle ważna i cenna jest to służba, dowiadujemy się każdego dnia. 

Międzynarodowy Dzień Strażaka przypada 4 maja i jest świętem dedykowanym wszystkim strażakom. Wszyscy doceniają ogromną pracę, jaką wykonują strażacy, i nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie oni, bez względu na porę dnia i nocy, w pośpiechu udzielają pomocy, ratując ludzi z rozbitych samochodów i gasząc płonące domy. Na przestrzeni ostatnich miesięcy mieszkańcy województwa lubuskiego wielokrotnie byli świadkami, jak ważna jest to służba.

Dzień Strażaka. Najważniejsze interwencje ostatnich miesięcy

W lipcu 2023 strażacy mierzyli się z jednym z największych oraz najpoważniejszych pożarów, do których doszło na przestrzeni ostatnich lat w Polsce. Chodzi o pożar hali z odpadami chemicznymi w Zielonej Górze-Przylepie. Ofiarność i poświęcenie druhów, którzy przez wiele godzin brali udział w akcji gaśniczej, a następnie przez wiele dni dogaszali płonące odpady, jest nieoceniona. 

Kolejnym poważniejszym zdarzeniem w regionie był pożar opuszczonych budynków w Sulechowie. Strażacy przez kilkanaście godzin walczyli z żywiołem, który wybuchł na początku kwietnia 2024 roku przy ulicy Kościuszki. Kilka dni później w Gorzowie Wielkopolskim doszło do pożaru Akademii im. Jakuba z Paradyża. Tutaj również działania był niezwykle trudne, żmudne i długotrwałe. 

Wielokrotnie opisywaliśmy też mniejsze zdarzenia, do których wyjeżdżali lubuscy strażacy. Tylko w 2023 roku w całym kraju strażacy odnotowali 486 tys. interwencji, z czego ponad 20 tys. w samym województwie lubuskim. Wśród jednostek OSP najczęściej do zdarzeń wyjeżdżali strażacy ze Sławy - 228, Skwierzyny - 200 oraz Torzymia - 189. 

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

- Dziękuję, że wybraliście służbę drugiemu człowiekowi i Rzeczypospolitej. Jesteście przez polskie społeczeństwo cenieni i docenieni. Okazujecie, że polski funkcjonariusz, polski strażak służy drugiemu człowiekowi, nie tylko będącemu jego rodakiem. Służy drugiemu człowiekowi po prostu, bo taka jest jego misja, takie jego oddanie, taka jest jego służba - mówił podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka prezydent Andrzej Duda.

- Życzę Wam, żebyście zawsze mieli w sercu dumę ze służby, dumę z tego, co robicie, żebyście mieli wiarę i przekonanie, że wasza praca jest doceniona. Codziennie wyjeżdżacie ratować dobytek, życie, zdrowie Polaków. I za to bardzo Wam dziękuję - powiedział Marcin Kierwiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Z okazji Dnia Strażaka redakcja NewsLubuski.pl pragnie złożyć wszystkim funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej, strażakom Ochotniczych Straży Pożarnych i wszystkim osobom związanym z ochroną przeciwpożarową, życzenia wszelkiej pomyślności. Doceniamy wasz trud, dlatego dziękujemy za odwagę i poświęcenie.

Przeczytaj też: Majówka 2024. Ile kosztuje pobyt w Izbie Wytrzeźwień?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KN

Coś bym o sobie napisał, ale jeszcze to chwilę potrwa ...Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u