Ptaki na Ptasiej (ZDJĘCIA)

16 październik 2016
Autor: 

Wielki kolorowy mural powstał na jednym z bloków przy ul. Ptasiej w Zielonej Górze. Inicjatorami są młodzi zielonogórzanie ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni.

To już drugi mural namalowany w ramach projektu Młodych Lokalnych, którzy finanse na ten pomysł zdobyli z budżetu obywatelskiego Zielonej Góry. Pierwszy obraz powstał przy ul. Dąbrowskiego. Trzeci zostanie namalowany przy ul. Westerplatte.

- Tematyka pozostaje niezmienna, dotyczy - jak wskazuje nazwa ulicy - ptaków. - mówi Aleksander Piskorz ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni.

Autorami murali są dwaj zielonogórscy artyści Jakub Bitka i Łukasz Chwałek ze stowarzyszenia Bezpieczne Miasto. Kolejny mural ma powstać niedługo na budynku przy ul. Westerplatte 1-2-3. jak mówi Aleksander Piskorz:

- Chcemy zakończyć wszystkie prace do końca października, aby zdążyć przed złą pogodą. Z kolei na pl. Bohaterów czekamy na koniec termomodernizacji, wtedy ruszymy z tworzeniem muralu.

Łączny koszt inwestycji to około 50 tysięcy złotych.

fot. muralu przy ul. Ptasiej Aleksander Piskorz.

 

  • Makarena na dzień Matki (ZDJĘCIA)

    Makarena na dzień Matki (ZDJĘCIA)

    Na placu przy zielonogórskim ratuszu młodzież ze stowarzyszenia Młodzi Lokalni zaprosiła zielonogórzan do wspólnego tańca. Była Makarena, Belgijka i Kaczuchy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u