Mieszkańcy ul. Domeyki w Zielonej Górze proszą o głosy

29 listopad 2016
Autor: 

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim.

Wśród takich, które mogą być wspólnym dobrem mieszkańców, jak np.: nowe przebieralnie na kąpielisku w Ochli, budowa ślizgawki pontonowej na CRSie przy ul. Sulechowskiej czy budowa pierwszego w mieście Domu Wielopokoleniowego dla osób starszych i młodzieży znaleźć można również takie, które pomogą lepiej funkcjonować mieszkańcom danego osiedla.

Taki projekt złożyli mieszkańcy osiedla Jędrzychów z ulicy Domeyki (Lista nr 2 ZADANIA DUŻE - powyżej 150 tys. - zadanie nr 2.19 - Położenie asfaltu oraz ułożenie chodnika na ul. Domeyki Zielona Góra - ul. Domeyki. Koszt 800 tys.)

- Pierwsi mieszkańcy ul. Domeyki zamieszkali tutaj ponad 35 lat temu - informują mieszkańcy - Z nadzieją czekamy, że utwardzenie naszej ulicy znajdzie się wreszcie w planach zadań budżetowych miasta.

Ulica Domeyki była pierwszą w rozbudowywanym teraz osiedlu Uczonych. W bardzo szybkim tempie przybywa tu nowych domów oraz bloków, budowanych przez firmę PBO.

- Natężenie ruchu wzrosło na tyle, że dotychczasowa nawierzchnia szybko ulega zniszczeniu, tworzą się dziury po każdych większych opadach pomimo doraźnych napraw - skarży się pani Kasia - W okresie suszy tumany kurzu osiadają na ścianach budynków i zaparkowanych samochodach. Nie mówiąc o oknach, które kilka godzin po umyciu wymagają umycia.

Dużym zagrożeniem jest również brak chodnika. 

Głosowanie trwa do 16. grudnia. Spośród 64 propozycji Dużych Projektów należy wybrać maksymalnie 1, który jest dla nas najważniejszy. Spośród 100 propozycji Małych Projektów wybrać możemy maksymalnie 5.

Pełną listę znajdziecie na stronie Urzędu Miasta.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u