STOP nienawiści w Zielonej Górze

26 styczeń 2017
Autor: 
Pixabay

Wspólna ZG jest inicjatorem akcji Pociąg do Tolerancji, STOP nienawiści. W sobotę 28 stycznia na zielonogórskim deptaku odbędzie się manifestacja dotyczącą tolerancji połączona z happeningiem.

Organizatorzy zapowiadają, że chcą wyrazić swój sprzeciw wobec postaw wyrażających nietolerancję, nienawiść, nacjonalizm. Chcą także pokazać, że Zielona Góra i województwo lubuskie są odpowiednim miejscem do życia dla każdego, kto chce tu żyć, mieszkać i przestrzegać prawa.

- Chcemy także wyrazić swoją solidarność z uchodźcami z Aleppo, chcemy zaapelować do władz Miasta o przyjęcie rezolucji, jaką uchwaliła Rada Miasta Sopotu (Rada Miasta wyraziła chęć przyjęcia 40 dzieci z Aleppo i objęcia ich opieką). Wzięcie udziału w inicjatywie, obecność podczas manifestacji będzie dla nas bardzo ważna - podkreśla Zofia Szozda organizatorka manifestacji.

Jak podkreślają działacze Wspólnej ZG w obliczu ujawniających się postaw wyrażających brak zrozumienia, nietolerancję, nienawiść, wrogość do osób z innego kręgu kulturowego, szczególnie wśród młodzieży, chcą tym problemem zainteresować władze Zielonej Góry.

-Chcemy, aby nasze władze wsparły projekt edukacyjny przeznaczony do szkół pt. Pociąg do Tolerancji. Wystosujemy także petycję dotyczącą tych trzech najważniejszych kwestii wsparcia uchodźców, pomocy już mieszkającym w mieście imigrantom oraz umożliwienia prowadzenia w szkołach projektów edukacyjnych. Zaapelujemy o wydanie zezwolenia na przeprowadzanie w szkołach zajęć edukacyjnych z młodzieżą dotyczących tolerancji, demokracji, praw człowieka, uchodźców, innych kultur. Pod tymi kwestiami będziemy zbierać w trakcie demonstracji podpisy - podkreśla Zofia Szozda.

Początek o godz. 12.00 pod zielonogórskim ratuszem.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u