Samorząd wspiera „Dom Życie”

23 luty 2017
Autor: 

Charytatywna inicjatywa słynnej lubuskiej projektantki mody Ewy Minge - "Dom Życie" w Zielonej Górze rozwija się coraz bardziej. By jednak dalej nieść pomoc chorym na nowotwory, potrzebuje pomocy. Możliwości wsparcia fundacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 oraz środków PFRON to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z Ewą Minge.

Podczas spotkania marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że zadaniem samorządu jest właśnie wspieranie takich cennych i bardzo wrażliwych społecznie inicjatyw. Fundacja może aplikować o wsparcie w ramach działania 7.5 – Usługi Społeczne. Możliwości wsparcia daje także Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Jak poinformował Jakub Piosik – dyrektor Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze konkurs dot. działań na rzecz osób niepełnosprawnych ogłoszony zostanie w pierwszej połowie marca.

Fundacja Black Butterflies prowadzona przez Ewę Minge pomaga chorym i aktywizuje ich życie poprzez kulturę i sztukę. To nie wszystko, fundacja informuje chorych o prawach pacjenta, tłumaczy co mogą uzyskać od służby zdrowia czy państwa, prowadzi także doradztwo prawne oraz spotkania z psychologami.

Motto fundacji brzmi: „Czasem małe wydarzenie może zmienić losy świata. Nawet trzepot skrzydeł motyla może wywołać tornado na drugim końcu świata”.

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u