Koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania

27 kwiecień 2017
Autor: 
Pixabay

Nie masz planów na 3 maja, to może warto wybrać się do zielonogórskiego amfiteatru. Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Orkiestry Wojskowej z Żagania wraz z solistami w ramach tegorocznej Majówki.

Orkiestra została utworzona w 1944 roku w okolicach Rzeszowa na bazie 29. pułku piechoty. W Żaganiu działa od 1949 r. Jest nieodłącznym elementem pejzażu kulturalnego województwa lubuskiego.

W składzie orkiestry znajduje się 24 muzyków - żołnierzy zawodowych. Orkiestra prezentuje w swoim bogatym repertuarze muzykę marszową, patriotyczną i rozrywkową .W dorobku zespołu są koncerty w Polsce i poza granicami kraju. Muzycy koncertowali w Belgi, Holandii, Francji, Szwajcarii, Austrii i Niemczech. Orkiestra jest laureatem 51 Konkursu Orkiestr Wojskowych w Świeradowie-Zdroju (2016).

Początek koncertu o godz. 17.00, wstęp wolny.

1Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u