Policja poszukuje zaginionego 90-latka

07 kwiecień 2016

Żarscy policjanci prowadzą poszukiwania Hieronima Kaczmarek. 90-letni mieszkaniec powiatu żarskiego w środę (6 kwietnia) wyszedł na spacer i do tej pory nie powrócił do domu. W akcji poszukiwawczej biorą udział również funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach w środę (6 kwietnia br.) przed godziną 22 został powiadomiony o zaginięciu 90-letniego mężczyzny, Hieronima Kaczmarek. Jak poinformowała rodzina, mieszkaniec Lubanic około godziny 17 wyszedł na spacer i nie powrócił do domu. Ubrany był w ciemne, grafitowe spodnie materiałowe, ciemny sweter, grafitową marynarkę, niebieską czapkę typu uszatka, czarne kozaki. 90-latek utyka na nogę.

Rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny. Uczestniczą w nich policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żarach, Komisariatu Policji w Lubsku i Posterunku Policji w Trzebielu. W akcji biorą udział przewodnicy z psami tropiącymi. Działania wspierają strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej. W poszukiwaniach wykorzystywana jest kamera termowizyjna. Do działań włączono policyjny śmigłowiec z Wrocławia.

Przez całą noc sprawdzano teren w okolicy miejsca zamieszkania zaginionego 90-latka: pola, ogrody, zabudowania, tereny leśne oraz pobliskie miejscowości: Łukawy, Bieszków, Roztoki, Jasień, Świbna, Drożków, Lipsk Żarski, Pietrzyków. Poszukiwania wciąż trwają.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji lub z Komenda Powiatową Policji w Żarach - 68 476 33 20 lub 997.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.