Policja poszukuje zaginionego 90-latka

07 kwiecień 2016
Autor: 

Żarscy policjanci prowadzą poszukiwania Hieronima Kaczmarek. 90-letni mieszkaniec powiatu żarskiego w środę (6 kwietnia) wyszedł na spacer i do tej pory nie powrócił do domu. W akcji poszukiwawczej biorą udział również funkcjonariusze Straży Pożarnej i Straży Granicznej.

 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach w środę (6 kwietnia br.) przed godziną 22 został powiadomiony o zaginięciu 90-letniego mężczyzny, Hieronima Kaczmarek. Jak poinformowała rodzina, mieszkaniec Lubanic około godziny 17 wyszedł na spacer i nie powrócił do domu. Ubrany był w ciemne, grafitowe spodnie materiałowe, ciemny sweter, grafitową marynarkę, niebieską czapkę typu uszatka, czarne kozaki. 90-latek utyka na nogę.

Rozpoczęto poszukiwania zaginionego mężczyzny. Uczestniczą w nich policjanci Komendy Powiatowej Policji w Żarach, Komisariatu Policji w Lubsku i Posterunku Policji w Trzebielu. W akcji biorą udział przewodnicy z psami tropiącymi. Działania wspierają strażacy, a także funkcjonariusze Straży Granicznej. W poszukiwaniach wykorzystywana jest kamera termowizyjna. Do działań włączono policyjny śmigłowiec z Wrocławia.

Przez całą noc sprawdzano teren w okolicy miejsca zamieszkania zaginionego 90-latka: pola, ogrody, zabudowania, tereny leśne oraz pobliskie miejscowości: Łukawy, Bieszków, Roztoki, Jasień, Świbna, Drożków, Lipsk Żarski, Pietrzyków. Poszukiwania wciąż trwają.

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu zaginionego prosimy o kontakt z najbliższą jednostką policji lub z Komenda Powiatową Policji w Żarach - 68 476 33 20 lub 997.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 • Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy zatrucia Odry!

  Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawcy lub sprawców zatrucia Odry!

 • Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Policyjny pościg za motocyklistą. Całe zajście zarejestrowała kamera (FILM)

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego motocyklem, który zignorował polecenia do zatrzymania i próbował uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna kierował znajdując się pod działaniem środków odurzających, a także miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Całe zajście zarejestrowała kamera nasobna policjanta.

 • Co się stało z Jagodą Szymczak? 17-latki od kilku dni szukają rodzina i służby!

  Co się stało z Jagodą Szymczak? 17-latki od kilku dni szukają rodzina i służby!

  Trwają intensywne poszukiwania 17-letniej Jagody Szymczak z Drzeniowa (gmina Tuplice). Młoda kobieta miała wyjść na spacer a ślad po niej zaginął. 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u