Pij dla zdrowia i ochłody

19 lipiec 2017
Autor: 
Pixabay

Gdy żar leje się z nieba należy spożywać dużo płynów. Pozostaje jednak pytanie co pić, żeby było smacznie i zdrowo. Woda jest punktem wyjścia i bije rekord w rankingu popularności jednak poza nią jest jeszcze kilka ciekawych propozycji.

Latem kiedy pocimy się bardziej, pamiętajmy o uzupełnianiu płynów. Woda to my, tak można powiedzieć, gdyż ponad 70 procent naszego ciała to woda. Żeby sprawnie funkcjonować potrzebna jest odpowiednia jej ilość.

Najlepiej spożywać wodę mineralną niegazowaną lub wodę źródlaną. Przyjmuje się, że należy pić od 1,5 do 3 litrów dziennie. Jeżeli sama woda wydaje się niesmaczna lub nijaka warto dodać do niej dla uzupełnienia elektrolitów plasterek cytryny, świeżą miętę lub odrobinę soku owocowego naturalnego. Do wody można też wrzucić mrożone owoce jak truskawki, jagody czy maliny. Dodadzą one zapachu, smaku i koloru naszemu napojowi.

Zaraz za wodą plasuje się herbata, zielona, a najlepiej miętowa. Ma ona bowiem działanie ochładzające. Możemy ją pić zarówno na ciepło jak i na zimno. Kolejny napój w rankingu tych które sprawdzają się latem jest lemoniada z ogórka i cytryny. Kwaśny owoc niweluje skutki upałów, natomiast ogórek przyjemnie orzeźwia, dodatkowo pijąc lemoniadę uzupełniamy witaminy.

Kompoty owocowe własnej roboty rozcieńczone wodą, także doskonale ugaszą pragnienie i do tego dobrze smakują, pamiętajmy tylko, żeby nie dodawać do nich dużej ilości cukru. Mówiąc o cukrze wystrzegajmy się latem słodkich napojów, soków oraz "ciężkich" nektarów, bo wzmagają one pragnienie oraz apetyt.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.