7 sposobów na wypoczynek w mieście podczas wakacji

07 sierpień 2017
Autor:  Katarzyna Mayer-Bzowa

Wakacje trwają w najlepsze! Jeśli nie wyjeżdżasz z miasta, skorzystaj z wielu miejskich atrakcji. Poniżej mała podpowiedź jak można zrelaksować się w mieście.

Miejskie plażowanie

Nawet jeśli nie mieszkasz nad morzem, to i tak może popływać lub nawet poopalać się na plaży! Skorzystaj z oferty kąpielisk, a przede wszystkim rozejrzyj się za miejskimi plażami, których jest coraz więcej. Do tego drink z palemką i jagodzianka, i już możesz poczuć nadmorski klimat.

Lato na dużym ekranie…

Zarówno duże sieci kin, jak i te mniejsze kina studyjne szykują ofertę dla wszystkich, którzy nie mogą wyrwać się na urlop. Niektóre z nich wprowadzają nawet tzw. Kino pod chmurką, dzięki czemu można korzystać z ładnej pogody, a jednocześnie obejrzeć nowości filmowe lub maratony filmów ulubionych reżyserów.

Koncerty

Tłum ludzi, dobra muzyka i pozytywne emocje. Czy jest coś bardziej kojarzącego się z błogim klimatem wakacji niż letni festiwal lub koncert ulubionego artysty na powietrzu? Jeśli jednak macie w zwyczaju zapominać o całym świecie podczas zabawy, to warto zainstalować sobie wcześniej aplikację, która w razie zgubienia telefonu lub kradzieży wykryje nieautoryzowaną zmianę karty, samodzielnie zablokuje urządzenie i jednocześnie powiadomi o tym właściciela np. (G DATA INTERNET SECURITY for ANDROID).

Odkryj swoje miasto na nowo

W Internecie znaleźć można wiele stron, na których opisane zostały miejsca w mieście, które zostały zapomniane lub nie należą do TOP 10 na przewodnikach. Weź aparat w rękę, najlepszego przyjaciela i pójdzie razem odkrywać nieznane zakamarki miasta.

Kultura przodem

Sprawdź repertuar teatrów, czy oper, które znajdują się w Twoim mieście. Zobacz też, czy miejskie Domy Kultury nie mają w swojej ofercie spektakli amatorskich. A może odkryjesz w sobie talent aktorski i sam do nich dołączysz?

Zrób coś dobrego!

Gdy lubicie spędzać czas w aktywny sposób, zostańcie wolontariuszem w pobliskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Zwierzaki z pewnością docenią Twoje zaangażowanie, a spacery, te dłuższe i krótsze pozwolą Ci zachować formę.

A może proste rozwiązania?

A gdyby tak wziąć książkę, koc i pójść do najbliższego parku? To super pomysł na szybki relaks po ciężkim dniu w pracy. Uspokajający śpiew ptaków, lekki powiew wiatru i duża dawka promieni słonecznych doda Ci energii do dalszej pracy.

Żródło: Grupa FLPR

 • Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Planując wyjazd na Mazury, jednym z obowiązkowych punktów na mapie jest miejscowość znajdująca się w samym sercu pojezierza – Mikołajki. Ten malowniczy kurort położony jest pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim oraz nieopodal jeziora Śniardwy.

 • Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  W 2020 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. W ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była Toyota (787 sztuk), a modelem Audi A4 (214). Co czwarte auto skradziono w Warszawie.

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Zgodnie z Kodeksem Pracy każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar urlopu wynosi odpowiednio: 20 dni dla pracowników, którzy zatrudnieni są mniej niż 10 lat oraz 26 dni dla pracowników, którzy przepracowali co najmniej 10 lat.

 • Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

 • Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał - zabawy czas!

  Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u