Zwycięstwa lubuskich żużlowców!

07 sierpień 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

Bardzo dobrze wypadli żużlowcy z Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego w 12 rundzie PGE Ekstraligii.

Po czterech porażkach z rzędu, Stal Gorzów w końcu może być spokojna. Gorzowianie pokonali na wyjeździe FOGO Unię Leszno. W pierwszym biegu gospodarze pewnie pokonali gości 5:1 i wszystko zapowiadało na to, że leszczynianie bez problemu wygrają cały mecz i zdobędą punkt bonusowy, pomimo tego, że pierwszy mecz zakończył się wynikiem 51:39.

Siedem biegów zakończyło się wynikiem 3:3. Pokazuje to jak bardzo wyrównane są drużyny w 12 rundzie.Goście bardzo dobrze odczytali leszczyński tor i nie mieli większych problemów z jazdą pokonując Unię Leszno 41:49.

Drugi Lubuski zespół Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra walczył na własnym torze z ROWem Rybnik pewnie pokonując 56:34. Gospodarze nie dali większych szans gościom. Zielonogórzanie popisywali się równą jazdą, każdy zawodnik wniósł swoje punkty do meczu: Jacob Thorssell (12+1), Jason Doyle (12+1), Patryk Dudek (10+2), Piotr Protasiewicz (10+1) - to najskuteczniejsi jeźdźcy gospodarzy. Najskuteczniejszymi jeźdźcami z Rybnika byli Fredrik Lindgren i Kasper Woryna. Fredrik przez wiele lat reprezentował barwy Falubazu i zna ten tor bardzo dobrze. Jednak to za mało. Rybnicki klub był bardzo osłabiony zawieszeniem Grigorija Łaguty i goście to bardzo odczuli. Trener Mirosław Korbel cały czas szukał odpowiednich rozwiązań, jednak te okazały się mało skuteczne. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 56:34.

Po 12 rundzie na pierwszym miejscu znajduje się Sparta Wrocław z dorobkiem 24 punktów, na drugim miejscu Falubaz Zielona Góra z dorobkiem 21 punktów a na trzecim miejscu Stal Gorzów z dorobkiem 19 punktów. Lubuszanie mogą być spokojni w walkach o play-off.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u