Zgłoś swój zespół do walki o Grand Prix Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018!

09 kwiecień 2018
Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN

Do 15 kwietnia br. zespoły taneczne z całego kraju, mogą się zgłaszać do walki o Grand Prix, jubileuszowej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2018!

Jeszcze przez kilka dni do 15 kwietnia zespoły taneczne z całej Polski mogą zgłaszać swój udział w tegorocznej, 15stej edycji Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN organizowanych przez warszawski Dom Kultury Dorożkarnia. Dotychczasowe wydarzenia udowodniły, jak ogromny talent i potencjał drzemie w amatorskich grupach tanecznych, a każdego roku poziom umiejętności uczestników rośnie. Festiwal cieszy się coraz większą popularnością. Na początku maja, w Teatrze Roma w Warszawie, amatorskie grupy taneczne z całej Polski po raz kolejny staną do walki o Grand Prix festiwalu SPONTAN.

Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN to konkurs organizowany przez Dom Kultury Dorożkarnia w Warszawie. Celem imprezy jest popularyzacja różnorodnych form ruchowo-tanecznych wśród dzieci i młodzieży, artystyczna konfrontacja dorobku amatorskich, młodzieżowych zespołów tańca i ruchu, doskonalenie umiejętności warsztatowych uczestników oraz nawiązywanie współpracy między ośrodkami kultury. W przeglądzie bierze udział młodzież (gimnazjum, szkoła średnia, studenci), zespoły i grupy taneczne (oprócz formacji tańca towarzyskiego, zespołów folklorystycznych oraz grup cheerleaders), działające w ośrodkach kultury, klubach, szkołach itp.

Z sali gimnastycznej na deski Teatru Roma

SPONTAN przez lata kształtował swoją formę, zmieniał nazwę i miejsce prezentacji. Pierwsze edycje odbywały się w małej Sali gimnastycznej na warszawskich Siekierkach. Z roku na rok, kiedy zainteresowanie konkursem rosło, festiwal przeniósł się na deski Teatru Buffo, Teatru Polskiego, Sali Kongresowej oraz Teatru Muzycznego Roma. W dotychczasowych edycjach wzięły udział zespoły taneczne z blisko 100 miejscowości w Polsce, a w Jury Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN zasiadały takie osobistości ze świata kultury i sztuki, jak: Ilona Molka, Krzysztof Adamski, Karol Urbański, Wojciech Kępczyński, Ewa Błaszczyk, Izabela Milewska, Dorota Szpetkowska, Krzysztof Ryzlak, Zofia Rudnicka, Jirina Nowakowska, Robert Śliżewski, Jarosław Domin, Bartosz Figurski, Anna Głogowska, Michał Piróg, Katarzyna Kizior, Piotr Galiński, Anna Jujka, Jakub Frydrychewicz, Adam Góral.

Zmagania uczestników tegorocznej edycji oceniać będą m.in.: MICHAŁ PIRÓG - tancerz, choreograf, prezenter, działacz społeczny; juror programu "You Can Dance", prowadzący program "Top Model"; BARTOSZ FIGURSKI - aktor i tancerz (absolwent PWST w Krakowie oraz Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu). Był solistą w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, prowadzi również działalność związaną z tańcem współczesnym i teatrem fizycznym. Na stałe współpracuje z Teatrem Tańca ZAWIROWANIA w Warszawie, gdzie współtworzy choreografię do spektakli; ANNA MICHALAK-PAWŁOWSKA - Dyrektor Ośrodka Działań Artystycznych Dorożkarnia w Warszawie.

Zmagania uczestników równolegle oceniać będzie również Jury Młodzieżowe, w skład którego wejdą tancerze Teatru Tańca TEST, działającego od 2005 roku przy DK Dorożkarnia

GRAND PRIX 14. Ogólnopolskich Spotkań Tanecznych SPONTAN 2017 Jury konkursowe, po obejrzeniu 61 prezentacji w wykonaniu 47 zespołów tanecznych z 18 miast Polski, przyznało zespołowi:

TEATR TAŃCA ALACARTE z Pyskowic. W kategorii ETIUDA TANECZNA I miejsce zajęła ARABESKA z Lublina, w kategorii TANIEC JAZZOWY I miejsce przyznano grupie FOCUS z Warszawy, a w kategorii INNE PROPOZYCJE TANECZNE formacji ATOM z Białegostoku.

Zgłoszenia – ostatni dzwonek!

Zainteresowane zespoły mogą zgłosić udział w festiwalu do 15 kwietnia 2018 za pośrednictwem strony.

Regulamin i karta uczestnika dostępne są również pod adresem.

Swój udział potwierdziły dotychczas zespoły z: Andrychowa, Białegostoku, Bielsko-Białej, Gdańska, Kielc, Legionowa, Lublina, Siemianowic Śląskich, Warszawy, Krakowa, Morawicy, Poznania, Tarnowskich Gór, Białej Podlaskiej i Żor. 15. Ogólnopolskie Spotkania Taneczne SPONTAN 2018 odbędą się 5 maja 2018 r. w Teatrze Roma w Warszawie. Serdecznie zapraszamy!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u