Postęp prac budowlanych na ulicy Dworcowej w Zielonej Górze

12 kwiecień 2018

Od 12 lutego br. trwają prace budowlane związane z przebudową ulicy Dworcowej na odcinku od Ronda Anny Borchers do Ronda Klema Felcherowskiego w Zielonej Górze. Równo miesiąc później, 12 marca rozpoczęto przebudowę ul. Dworcowej na kolejnym odcinku połączonym z budową Centrum Przesiadkowego. Dodatkowo z początkiem kwietnia podjęte zostały roboty związane z przebudową wiaduktu kolejowego na ulicy Stefana Batorego. Sprawdziliśmy postęp prac.

Postęp zauważalny jest gołym okiem. Zburzony został już budynek Centrum Obsługi Klienta MZK. Zniknęły także schody łączące wiadukt na ul. Sulechowskiej z ulicą Bema. W trakcie wyburzania jest obecnie budynek Poradni Chorób Płuc przy ulicy Dworcowej. Nic nie pozostało także z postoju dla taksówek, który ulokowany był przed Dworcem PKP.

Na całej długości ulicy Dworcowej zerwano asflat i rozebrano chodniki. Z kolei pod zamkniętym wiaduktem na ul. Batorego rozebrane zostało przejście dla pieszych. Demontowana jest również część przejazdu kolejowego. Znaczny postęp zauważalny jest na początku ulicy Dworcowej (od Ronda Anny Borchers). Zamontowane zostały nowe, ledowe lampy, wykonana została również podbudowa pod chodnik.

W zwiazku z remontem na tak dużą skalę i wyłączeniem ruchu pod wiaduktem na ulicy Batorego - cierpi miasto i mieszkańcy. W godzinach szczytu na Alei Zjednoczenia oraz ulicy Sulechowskiej tworzą się gigantyczne korki. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do 30 września.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u