Więc, chodź pomaluj ICH świat (ZDJĘCIA)

12 kwiecień 2018
Autor: 
Więc, chodź pomaluj ICH świat Anna Zwiahel

Wychowawcy z internatu przy Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Sulechowie wzięli sprawy w swoje ręce i postanowili wyremontować pokoje w ośrodku.

Ośrodkiem zarządzają władze powiatu, które z własnych funduszy wyremontowały ośrodek z zewnątrz. Dziesięć pokoi, w których mieszkają dzieciaki są jednak niewyremontowane a ściany w nich są już brudne, puste i smutne. W związku z tym, że dzieciakom niepełnosprawnym na ścianach nie można nic nalepiać bo lubią to zrywać, Pani Krystyna Talaga, sołtys Kalska, aktywna członkini stowarzyszenia Aktywny Kalsk a jednocześnie mama chorego na zespół Downa Szymonka oraz Paweł Krzyżanowski - wychowawca z internatu, wymyślili społeczną akcję „Kolorowy internat” i zamieściła wydarzenie o tej nazwie na facebooku.

Pomysł polega na tym, aby wolontariusze i ludzie dobrej woli, nauczyciele i wychowawcy oraz rodzice dzieciaków odnowili pokoje dzieci. Odświeżyli je i pomalowali. Do akcji przyłączył się ukraiński artysta architekt i designer Oleksii Pryimak, który zgodził się w każdym pokoju namalować dzieciom jakąś fajną, wesołą, kolorową grafikę.

Prace w internacie przy ul. Kruszyna 1 zaczynają się w piątek o godzinie 8:00 rano. Przez trzy dni wolontariusze chcą pomalować pokoje. Później już w innym terminie do pracy weźmie się Oleksii Pryimak.

- Dziś już wychowawcy z podopiecznymi zakleili dziurki na scianach, jutro będziemy wynosić meble i zaczynamy malować – informuje Anna Zwiahel, uczestniczka akcji. - Każda pomoc się przyda. Zwłaszcza, że wszystkie kontakty trzeba wymienić a jest ich ze 30 szt., ponieważ są w fatalnym stanie.

W dzisiejszym świecie takim zabieganym i agresywnym zmobilizować ludzi do bezinteresownej pomocy to nie lada wyczyn. Akcja ta jest całkowicie wyjątkowa ludzie dostarczyli farby … ale też poświęcą swój własny czas na malowanie internatu. Niektórzy nawet wzięli urlop aby móc uczestniczyć w tym wydarzeniu, które wywoła uśmiech na twarzach dzieciaków. Jeśli chcielibyście dołączyć z pomocą lub np. puszką farby dołączcie do wydarzenia.

Więc, chodź pomaluj ICH świat ;)

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u